Od wielu dni, z małymi przerwami, armatki na stoku narciarskim na przemyskim Zniesieniu pracują pełną parą. Już tylko godziny dzielą miłośników białego szaleństwa od pierwszych szusów. Tymczasem amatorzy łyżew zarówno w Przemyślu, jak i w Jarosławiu z lodowisk już korzystają.
Żmudny proces naśnieżania stoku narciarskiego w Przemyślu rozpoczął się 1 grudnia br. Aura sprzyjała, bo spadł wówczas śnieg i jest mróz. Stok i oślą łączkę naśnieżało łącznie osiem armatek. Pracowały całe doby. Równocześnie montowane były ławki na wyciągu narciarskim, które przeszły konserwację, kontrole i wszelkie możliwe badania. Przypomnijmy, że ze względów epidemicznych nie będzie funkcjonować wyciąg do dolnej stacji. Jak poinformowała dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przemyślu Greta Ostrowska, stok zostanie otwarty dla narciarzy na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia. Ceny biletów się nie zmieniły[paywall].
11 grudnia br. w Jarosławiu, na terenie należącym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, tuż za halą sportową, a 12 grudnia br. w Przemyślu, przy ulicy Sanockiej, sezon rozpoczęli łyżwiarze. Oczywiście spełniając wszystkie wymogi sanitarne. O te zadbało szefostwo zarównojarosławskiego MOSiR-u, jak i przemyskiego POSiR-u. W Jarosławiu lodowisko otwarte jest codziennie w godzinach od 10 do 21. Cennik, dodatkowy regulamin oraz wytyczne sanitarne dostępne są m.in. na stronie internetowej www.miastojaroslaw.pl oraz pod numerem tel. 16 621-56-58 w. 48.
– Lodowisko, oczywiście zadaszone, tak jak w poprzednim sezonie, rozpoczęło funkcjonowanie w sobotę, 12 grudnia. Mogliśmy wcześniej, ale czekaliśmy na rolbę (rodzaj pojazdu czyszczącego i wygładzającego lód – przyp.). Zapraszamy wszystkich chętnych. Oczywiście z zachowaniem wszystkim wytycznych odnośnie bezpieczeństwa i wymogów sanitarnych. Stworzyliśmy specjalne strefy pod namiotem do przebierania łyżew. Będziemy również przestrzegać limitu osób jednorazowo przebywających na lodowisku – poinformowała dyrektor POSiR G. Ostrowska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A teren prywatny czyli "osla łaczka" była snieżona z kasy miejskiej przy wykorzystaniu pracowników POSiR no i sprzetu.Czy jest wystawiona faktura dla tego "bełkota"
''Stok tuż-tuż''Marzyciele ?!?!? No ale w sumie pomarzyć, pofantazjować sobie. to nic złego.''Bo fantazja, fantazja jest od tegoAby bawić się, aby bawićAby bawić się na całego''YOUTUBE.COM - FASOLKI - FANTAZJA
Stok. Ktoś powinien beknąć za naśnieżanie w takich warunkach, ale cóż społeczeństwo zapłaci za ambicje p. DYREKTOR
Panie zimny. Jakby śledził Pan wydarzenia to wiedziałby ze osla laczka pozyskała swoją armatę i po nasniezeniu wspomagała śnieżyć górna część stoku nad budynkiem. Ale oczywiście hejt, zazdrosc czy coś jeszcze rodzi się w Panskiej głowie??
Będziemy szybciej niż Jaworzyna Krynicka. Hurra. Idzie mróz.
Wszystko pięknie i fajnie, ale zima w tym roku do Polski nie zawita bo bałwanów mamy aż nadto...zwłaszcza w rządzie.
nice [url=https://www.chandigarh-escorts.com/surat-escorts.html]Surat Escorts[/url] [url=https://www.chandigarh-escorts.com/noida-escorts.html]Noida Escorts[/url]
Wszystko jest piękne tylko co z ustawą o zakazie zgromadzeń powyżej pięciu osób jak restrykcyjne mają być przedłużone po świętach i będzie program ZOSTAŃ W DOMU
propaganda musi być aby utrzymać stołki, co wy chcecie naśnieżać ten relikt niegospodarności, posadźcie palmy na stoku i będzie to samo, myślenie wyrachowane i nie o stok chodzi tylko o przedłużenie agonii na stanowiskach które przynoszą profity, ale to jeszcze chwilę potrwa i rozpłynie się jak ten sztuczny śnieżek...
A Robert nir pomaga teraz nasniezac.Tak was zostawil?
Pierwsze mroźne dni (-2 stopnie) prognozowane są na 25.01 - 28.01.2021. A tak poza tym to 2 - 3 (nawet do 5 stopni na plusie) w ciągu dnia i 0 (max. -1) w nocy. Powstaje więc pytanie o koszty naśnieżania przemyskiego stoku vs. zyski ze sprzedaży karnetów/biletów."Jak zdradza Andreas Rausch, od 12 lat odpowiedzialny w Zillertal za utrzymanie stoków, dośnieżanie (!) można rozpocząć już w temperaturze -2 stopni Celsjusza, gdy zaś powietrze jest bardzo suche wystarczy nawet -1. Najlepsze jednak wyniki osiąga się przy mrozie sięgającym -10 stopni. Wskaźniki te nie dotyczą jednak technologii Snow Maker System, bo ta pozwala produkować sztuczny śnieg nawet przy mocno dodatnich temperaturach i dużej wilgotności. Z racji na koszty jak na razie działa jedynie w dwóch miejscach Europy: na lodowcach Pitztal i Klein Metterhorn.""Zatem przygotowanie fragmentu stoku o długości 100 metrów i szerokości 20, przy grubości pokrywy do 1,5 metra oznacza wydatek rzędu 30-36 tys. zł."https://www.money.pl/gospodarka/narty-w-polsce-nikt-juz-nie-liczy-na-opady-sniegu-zarabiaja-tylko-ci-ktorych-stac-na-nasniezanie-6463715334260865a.html
Do Dzied Moroz. Jakie zyski? Trzeba sie modlic o jak najmniejsze straty. Dobrze ze mamy tu az tyle kosciolow.
Miasto kupiło 10 armaatek marki "Lenko"Czyli powinno pracowac z ta dodatkowa prywtna"bełkota" 11,a pracuje tylko 8,czyli sa trzy zdeponowane na magazynie jako potrzebne do pozyskania odpowiednuich cześci???? jak za komuny.Jezeli P. Puchalski rzekomo kupił jakiegos klekota do nasniezania to niech bedzie niezależny i sam ta o nazwie swojej nasnieża sam.Niestety to koszty Miasta swiatła ,wody,ratraka,węzy no i ludzkich miesni opłacamy MY podatnicy.Nawet schody zapłacone zostały z kasy Miejskiej.Panie Kamiński prosze po raz kolejny popatrzec na ten sliski interes.
kolejne obostrzenia będą stoki zamknięte a ci naśnieżają...
Armatki STOP!!w tym roku już nie pojeżdzicie
No i juh w bombki strzelił w te święta będzie lockdown po nich a lato było piękne tego roku
Na stoku awaria za awarią ratuje ich zamknięcie stoków bo ten w Przemyślu to w tym roku nie będzie czynny . Naśnieżanie nie działa, ratrak nie działa, kolejka dolna nie działa , dwie armaty wogóle nie działają Czy w tym dziadostwo coś działa ? Tak telefony działają do dzwonienia po serwis. I czemu Pani dyrektor nie zrobi konferencji prasowej i się powinna pochwalić ,że nie jest przygotowana do sezonu zimowego.
jeżeli to prawda wszyscy na bruk z panią dyrektor na czele ale co powie pewnie a to że stoki i tak zamykają...
A teren prywatny czyli "osla łaczka" była snieżona z kasy miejskiej przy wykorzystaniu pracowników POSiR no i sprzetu.Czy jest wystawiona faktura dla tego "bełkota"
''Stok tuż-tuż''Marzyciele ?!?!? No ale w sumie pomarzyć, pofantazjować sobie. to nic złego.''Bo fantazja, fantazja jest od tegoAby bawić się, aby bawićAby bawić się na całego''YOUTUBE.COM - FASOLKI - FANTAZJA
Stok. Ktoś powinien beknąć za naśnieżanie w takich warunkach, ale cóż społeczeństwo zapłaci za ambicje p. DYREKTOR