W tym roku z okazji Wielkanocy Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie, chcąc ocalić od zapomnienia zanikający powoli zwyczaj własnoręcznego robienia pisanek, zaprosiło dużych i małych mieszkańców gminy do udziału w konkursie na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. W czwartek, 8 kwietnia, poznaliśmy laureatów.
Ogłoszony w lutym br. konkurs „Pisanka wielkanocna” właśnie został rozstrzygnięty. Chętnych do pochwalenia się swoim talentem nie brakowało. Konkursowe jury – Wioletta Szewc, Monika Jurkiewicz i Elżbieta Jagusztyn – musiało się pochylić nad prawie siedemdziesięcioma pracami uczestników, oceniając przesłane pisanki pod kątem doboru[paywall] materiałów, estetyki i samodzielności wykonania, a także pomysłowości i techniki. Ta ostatnia była naprawdę różnorodna. Były jajka malowane, barwione, wyklejane... Inwencji twórczej mieszkańcom startującym w 4 kategoriach nie brakowało. Zdaniem jurorek w kategorii najmłodszej – klasy 0 – na najwyższe miejsce zasłużyła Wiktoria Kowal z Czerwonej Woli. Wyróżnienia przyznano natomiast: Melanii Gronowicz (Sieniawa) i Lenie Szmul (Czerwona Wola). W kategorii klas I – III triumfowały: Bianka Buniowska (Sieniawa) oraz Emilia Frączek (Wylewa), a wyróżnieni zostali: Karolina Wasiuta (Wylewa) i Damian Socha (Czerwona Wola). Bartłomiej Krupa z Wylewy zdobył pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VII, a wyróżnione prace należą do: Weroniki Fus (Rudka), Martyny Gronowicz (Sieniawa) i Gabriela Wasiuty (Wylewa). W najstarszej kategorii wiekowej – dorośli – tytuł laureata przyznano pani Renacie Gronowicz. Również i my gratulujemy zwycięzcom.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze