W Urzędzie Gminy w Żurawicy odbyło się podpisanie umów na zakup sprzętu przez 27 jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu przemyskiego w ramach programu „Mały Strażak”.
– Umowa została podpisana między szefami tychże jednostek a przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. To kolejne pieniądze przekazane na wzmocnienie sprzętowego potencjału jednostek ochotniczych straży pożarnych z naszego regionu. Nowy sprzęt, ale i wyposażenie do walki z klęskami żywiołowymi i poważnymi awariami, będzie służyć przez lata – powiedział zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie starszy brygadier Daniel Dryniak, który był obecny na spotkaniu w Żurawicy[paywall].
O programie „Mały Strażak” opowiadała podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadził od 1 do 19 czerwca br. nabór wniosków do owego programu. Celem „Małego Strażaka” jest podniesienie gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych poprzez doposażenie jednostek OSP w sprzęt niezbędny do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, których skutki zagrażają życiu lub zdrowiu osób, mieniu albo środowisku naturalnemu.
Budżet programu (realizowanego w 2020 i 2021 r.) w br. wynosi 4 mln 200 tys. zł. W ramach naboru wpłynęły aż 583 wnioski. W żurawickim urzędzie 27 jednostek OSP z powiatu przemyskiego pieniądze już otrzymało.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze