Reklama

„Mały Strażak” dla wzmocnienia OSP

W Urzędzie Gminy w Żurawicy odbyło się podpisanie umów na zakup sprzętu przez 27 jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu przemyskiego w ramach programu „Mały Strażak”.

– Umowa została podpisana między szefami tychże jednostek a przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. To kolejne pieniądze przekazane na wzmocnienie sprzętowego potencjału jednostek ochotniczych straży pożarnych z naszego regionu. Nowy sprzęt, ale i wyposażenie do walki z klęskami żywiołowymi i poważnymi awariami, będzie służyć przez lata – powiedział zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie starszy brygadier Daniel Dryniak, który był obecny na spotkaniu w Żurawicy[paywall].

Setki wniosków o wsparcie

O programie „Mały Strażak” opowiadała podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadził od 1 do 19 czerwca br. nabór wniosków do owego programu. Celem „Małego Strażaka” jest podniesienie gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych poprzez doposażenie jednostek OSP w sprzęt niezbędny do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, których skutki zagrażają życiu lub zdrowiu osób, mieniu albo środowisku naturalnemu.

Budżet programu (realizowanego w 2020 i 2021 r.) w br. wynosi 4 mln 200 tys. zł. W ramach naboru wpłynęły aż 583 wnioski. W żurawickim urzędzie 27 jednostek OSP z powiatu przemyskiego pieniądze już otrzymało.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama