Reklama

Maria Tabin-Matusz i Krzysztof Strent powalczą o fotel wójta w drugiej turze

06/12/2021 10:30

Przemyska Delegatura Krajowego Biura Wyborczego ogłosiła wyniki głosowania w przedterminowych wyborach wójta gminy Wiązownicy. To już pewne potrzebna będzie druga tura. 19 grudnia Wiązownica wybierać będzie pomiędzy Marią Tabin-Matusz a Krzysztofem Strentem.

W wyborach zorganizowanych 5 grudnia wzięło udział 4701 mieszkańców gminy Wiązownica, to nieco ponad połowa uprawnionych. Najwięcej głosów, bo 1265 zdobyła pełniąca obowiązki wójta Maria Tabin-Matusz. Za jej plecami rozegrała się zacięta walka od drugie miejsce pomiędzy Marianem Fedorem a Krzysztofem Strentem. Ostatecznie o 45 głosów lepszy był ten drugi, i to obecny prezes Zakładu Usług Komunalnych w Przemyślu, a wcześniej długoletni pracownik UG w Wiązownicy zachował szansę na wybór w drugiej turze.

 

Reklama

Wyniki głosowania:

1.       Maria Tabin-Matusz – 1265 głosów

2.       Krzysztof Strent – 1063 głosy

3.       Marian Fedor – 1018 głosy

4.       Dariusz Rożek – 545

5.       Bogdan Zarzecki 432

6.       Jan Kipczak 127               

7.       Bajdak Buła 87

8.       Kazimierz Szałaj 85

9.       Gilarski Bogusław 79

 


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    piotrek1990_845 2021-12-06 13:57:32

    A może ten Pan który przeszedł do drugiej tury zamiast bawić się w politykę weźmie się do pracy tej, która mu przypadła w Przemyslu i za którą mu płacą podatnicy?  Bo chyba nie po to został Prezesem zeby się lansować w Wiązownicy. Coś szybko Ci fachowcy Pana Prezydenta chcą uciekać z tego miasta po współpracy z nim. Przypadek? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    prymus12_592 2021-12-06 15:45:56

    Czyli według Twojego rozumowania, o fotel wójta mogą ubiegać się tylko osoby bezrobotne lub urodzone do pełnienia tej funkcji???... Skoro tak, to Ty też zajmij się swoją robotą a nie wygłaszaniem takich filozofii, bo z logiką Ci trochę nie po drodze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    piotrek1990_845 2021-12-06 19:12:59

    To Borysku pobawmy się w logikę w takim bądź razie. Czy naprawdę uważasz, że jest to wspaniały materiał na Prezesa skoro po 5 miesiącach chce z firmy uciekać. No i tutaj nakładają się bardzo logiczne pytania, czy przygotował kierowaną przez siebie firmę na zimę, czy robiąc spoty wyborcze i klejąc plakaty wziął urlop w pracy (a jeżeli tak to chyba nie jest dobry czas kiedy w tak kluczowym momencie bierze urlop a firma jest odpowiedzialna za Zimę. Swoją drogą współczuje Panu Krzysiowi brak własnej inwencji twórczej w kampanii wyborczej. Śmigał po Wiązownicy kolejką, chyba znamy ten pomysł od sztabowców Pana Prezydenta. Szkoda, że Pan Krzysztof nie ma własnych autorskich pomysłów na kampanię wyborczą, tylko podpiera się pomysłami specjalistów od wyborów z Przemyśla, a to już źle wróży dla Gminy (swoją drogą szkoda że oni nie wymyślili nic innego od 2018 roku). Ale to dobrze zapakują się wszyscy w 2023 roku w tą kolejkę i odjadą w dal ....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama