Reklama

Miasto kupi dawny budynek PKP i przeznaczy na mieszkania komunalne

02/09/2016 14:54

25 sierpnia odbyła się pierwsza, po wakacyjnej przerwie, sesja Rady Miasta Przeworska. Radni pochylili się m.in. uchwałą dotyczącą nabycia dawnego obiektu PKP, który w przyszłości ma zostać zagospodarowany na mieszkania komunalne.

Rewitalizacja Rynku

Burmistrz zlecił wstępne prace przygotowawcze do rewitalizacji przeworskiego Rynku. Rozpoczęte zostały prace badawcze georadarem bezinwazyjnym. Badania prowadzone są przez Zakład Badań Nieniszczących z Krakowa pod kierownictwem dra inż. Wiesława Nawrockiego. – Dotyczyć będą całości małego Rynku, czyli placu Mickiewicza. Badacze będą szukać reliktów najstarszego w Przeworsku kościoła pw. św. Katarzyny. Oprócz tego prace będą prowadzone również fragmentarycznie na płycie dużego Rynku, głównie przy niektórych budynkach, a także przy niektórych skwerach, tam, gdzie wiemy, że mogły być jakieś pozostałości, które chcielibyśmy przebadać – powiedział burmistrz. Badania, szczególnie na małym Rynku, pozwolą zdecydować się na ewentualne odkrywki archeologiczne, które można byłoby zrobić po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. – Zanim przystąpimy do opracowania dokumentacji rewitalizacji Rynku, chcielibyśmy wiedzieć, co mamy w jego płycie  – mówił. Burmistrz Leszek Kisiel zaznaczył, że obecnie trwa również uzgadnianie składu komisji ekspertów, którzy pomogliby wyznaczyć kierunek rewitalizacji i opracować niezbędne wnioski.


fot.Barbara Chmura
Prace badawcze dotyczyć będą całości małego Rynku, czyli placu Mickiewicza.

Reklama

Szansa na mieszkania komunalne

Sfinalizowane zostały rozmowy z PKP w sprawie nieodpłatnego przekazania na rzecz miasta trzech działek przy ul. Dobrej. W ich pobliżu planowane jest utworzenie ogródka zabaw dla dzieci. Jeszcze podczas ubiegłorocznej, sierpniowej sesji rady miasta burmistrz Leszek Kisiel zapowiedział, że stara się o przejęcie od spółki PKP niszczejącego budynku po dawnej świetlicy kolejowej, znajdującego przy ul. Lubomirskich, który w przyszłości mógłby zostać zagospodarowany na mieszkania komunalne.

Podczas sesji burmistrz poinformował również, że zakończone zostały prace przy budowie placu zabaw przy ul. Wiejskiej.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama