Reklama

Miasto na remoncie Bielskiego zaoszczędzi niecały milion złotych

Rozstrzygnięty został przetarg na remont ulicy Bielskiego w Przemyślu. Wykona go pruszkowska firma Strabag. Za kwotę 4 mln 853 tys. zł. To oznacza, że miasto zaoszczędzi na tej inwestycji niecały milion.

Pierwotny plan inwestycyjny zakładał, że łączny koszt tego przedsięwzięcia to kwota ponad 6 mln 700 tys. zł. Oferta przedstawiona przez firmę Strabag sp. z o.o. z Pruszkowa wyniosła 4 mln 853 tys. 302 zł. Strabag pokonał w przetargu konsorcjum firm – PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza, które wyceniło prace na 4 mln 870 tys. 592 zł[paywall].

Remont ulicy Bielskiego jest możliwy dzięki 50-procentowej dotacji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

5 sierpnia br. w przemyskim magistracie odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie długo oczekiwanej przez mieszkańców miasta inwestycji. Dokument parafowali prezydent miasta Wojciech Bakun oraz wicewojewoda podkarpacki, przemyślanka Jolanta Sawicka, która przekazała włodarzowi promesę w wysokości 3 mln 440 tys. 274 zł. Resztę środków na remont miał stanowić wkład własny miasta. To kwota ok. 3 mln 300 tys. zł. W związku z faktem, że koszt remontu będzie mniejszy, zmieni się także wysokość finansowania. Dotacja w ramach FDS wyniesie ponad 2 mln 400 tys. zł i tyle samo będzie musiało wyłożyć – w ramach wkładu własnego – miasto. Konkretne kwoty nie są jeszcze znane, ale wynika z tego, że w miejskiej kasie zostanie niecały milion złotych.

Przypomnijmy, że remont nawierzchni jezdni i chodników na ul. Bielskiego w Przemyślu dotyczy prawie 2-kilometrowego odcinka. Od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Cała inwestycja powinna się zakończyć w październiku 2021 r.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Bershare - niezalogowany 2020-10-08 20:12:23

    Panie godos. Może pan wyjaśnić jak to jest 6.7 mln minus 4.8 mln to daje oszczędności niecałego miliona?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kos - niezalogowany 2020-10-08 20:38:06

    Ale. miasto nie straci.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Coolman - niezalogowany 2020-10-08 20:42:20

    Beshare! Przeczytaj jełopie cały tekst. Kur... Co zA pojebancy żyją na tym swiecie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama