Reklama

Miasto wesprze oddział ginekologiczno-położniczy. Na zakup łóżek przekazało 20 tys. zł

13/05/2021 17:57

Rada miasta Przeworska przeznaczyła na wsparcie przeorskiego SP ZOZ 20 tys. zł. Nie jest to popularna w ostatnim czasie pomoc covidowa, a dotacja na doposażenie oddziału ginekologiczno-położniczego

W 2019 los oddziału wisiał na włosku. Władze szpitala uznały go, przede wszystkim ze względu na niewielką liczbę dzieci przychodzących tu na świat, za zbyt duże obciążenie dla placówki i podjęły kroki zmierzające ku jego zamknięciu.

– My natomiast mówiliśmy, że oprócz pieniędzy ważne są[paywall] zarówno elementy społeczne szpitala, jak i tych oddziałów i byłoby niepowetowaną stratą gdyby, nasze miasto zostało pozbawiane oddziału położnictwa i ginekologii – wracał do tego tematu na ostatniej sesji rady miasta burmistrz Leszek Kisiel, przypominając, że rada miasta wydała wówczas apel w obronie oddziału.

Ostatecznie pod wpływem nacisku wielu środowisk, w tym starosty przeworskiego Bogusława Urbana, pomysł zamknięcia przeworskiego położnictwa zarzucono. Dyrektor placówki Grzegorz Jedynak wraz ze swoim zespołem opracował plan naprawczy, a oddział zdaje się wychodzić na prostą.

– Nie chcemy być gołosłowni, nie chcemy, żeby wyszło, że tylko deklarujemy wsparcie werbalne, że jako rada zajmujemy „stanowiska” i mówimy „popieramy”. Dlatego, gdy personel szpitala zwrócił się o pomoc, myślę, że ważne byłoby udzielenie jej w sposób namacalny – mówił L. Kiesiel zachęcając radnych do przegłosowania stosownej uchwały. Ta podjęta została jednogłośnie.

– Dziękujemy, że nas wspieracie od początku, że możemy na was liczyć. Wspieraliście nas wtedy, w tych trudnych czasach i także dzięki wam udało się nam – mówiła reprezentująca szpital oddziałowa położnictwa Marzena Ślęk.

– Oddział funkcjonuje w pełni, rodzi się więcej dzieci, remont odcinka położniczego został przeprowadzony i tak naprawdę brakowało nam już tylko tych łóżek, żeby pacjentki miały komfort pobytu – relacjonowała M. Ślęk.

– Dziękujemy w imieniu personelu oraz przyszłych matek – nie kryła entuzjazmu. Wiarę w celowość wsparcia szpitala wyraził także przewodniczący rady Tomasz Majba.

– Myślę, że podjęta przed chwilą uchwała jest wyrazem wsparcia i pomocy szpitalowi w Przeworsku. Mamy nadzieję, że poprawi to jakość oddziału i przyszłe mamy z terenu Przeworska i okolic będą wybierać nasz oddział i korzystać z naszej placówki – mówił po głosowaniu.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama