Związek Ukraińców w Polsce zaprasza na pierwszą edycję festiwalu literatury „Miasto z Rzeką”. Ten rusza już 14 sierpnia i będzie trwał przez trzy dni.
– Wymyśliliśmy go, bo chcemy stworzyć w naszym przygranicznym mieście ważną przestrzeń dialogu i opowieści o tej części świata. Upchniętej między wschód i zachód, pełnej napięć, niełatwych styków, ale też aspiracji i marzeń o dobrzej przyszłości
– opowiadają organizatorzy. Miasteczko festiwalowe będzie rozpięte po dwóch stronach Sanu.
– Nasza rzeka to linia, która częściej dzieli , niż łączy
– mówią zapewniając, że chcą tę perspektywę odwracać.
– Chcemy zwrócić miasto do rzeki, spotkać ze sobą różnych twórców, różne głosy
Reklama
– zapewniają.
Podczas festiwalu w Przemyślu pojawią się m.in. Andrzej Stasiuk, Inga Iwasiów, Paweł Reszka, Małgorzata Lebda, Eliza Kącka, Małgorzata Rejmer i Tomasz Szerszeń oraz ukraińscy pisarze: Andrij Lubka, Anastasia Levkova i Tamara Horicha-Zernia. Ponadto w planie koncerty, spektakle, joga nad Sanem a także rowerowe zwiedzanie Przemyśla. Szczegółowy program w galerii powyżej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze