127 mln zł otrzymały w br. podkarpackie gminy i powiaty na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesy, wydane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, 29 sierpnia br. wręczyła w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie wojewoda Ewa Leniart.
Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w latach 2010 – 2017 w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wydał 12 promes – 11 dla gmin i jedną dla powiatu[paywall]. – Cieszę się, że nasz rząd nie zapomina o Podkarpaciu i lokalnych samorządach. Tu także, jeśli chodzi o usuwanie skutków klęsk żywiołowych, jest wiele do zrobienia. W tym roku łączna kwota przyznanych dotacji jest rekordowa – powiedziała E. Leniart.
Spośród wspomnianych 12 promes cztery trafiły do gmin z naszego regionu. Najwięcej, bo 520 tys. zł, otrzymała gmina Cieszanów na przebudowę zniszczonej drogi gminnej Stary Lubliniec – Ułazów. 200 tys. zł otrzymała gmina Jawornik Polski na remont dwóch fragmentów dróg. Pierwszy znajduje się na trasie Zagórze – Droga Główna – Dział, drugi w miejscowości Zagórze. 190 tys. zł wyniosła promesa dla gminy Sieniawa na przebudowę ponad 400-metrowego odcinka drogi w tym mieście. Wreszcie 140 tys. zł otrzymała gmina Przemyśl na przebudowę drogi w Ujkowicach, między fortem a kościołem.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Najlepszym rozwiązaniem byłaby w miarę jak najszybsza delegalizacja rzeźni, czyli upiornych miejsc, siedlisk najrozmaitszych plag nękających całą ludzkość !! Zabijanie i jedzenie zwierząt, a zwłaszcza krów, jest jednym z najcięższych grzechów. Teraz w Polsce się z tego śmieją, dlatego ludziom tak ciężko żyć, bo prawo karmy o nic nie dba, tylko leje na odlew w mordę !!Ps. W obronie krzywdzonych zwierząt stają woda i powietrze - żywioły silniejsze od małych stworzeń !!!YOUTUBE.COM - ZIEMIANIE - MORDOWANIE ZWIERZĄT - FILM DOKUMENTALNY
Najlepszym rozwiązaniem byłaby w miarę jak najszybsza delegalizacja rzeźni, czyli upiornych miejsc, siedlisk najrozmaitszych plag nękających całą ludzkość !! Zabijanie i jedzenie zwierząt, a zwłaszcza krów, jest jednym z najcięższych grzechów. Teraz w Polsce się z tego śmieją, dlatego ludziom tak ciężko żyć, bo prawo karmy o nic nie dba, tylko leje na odlew w mordę !!Ps. W obronie krzywdzonych zwierząt stają woda i powietrze - żywioły silniejsze od małych stworzeń !!!YOUTUBE.COM - ZIEMIANIE - MORDOWANIE ZWIERZĄT - FILM DOKUMENTALNY