Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl wybrał nowego przewodniczącego. Został nim Mirosław Majkowski, radny miejski i prezes Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „X.D.O.K”.

Skład zarządu uzupełniają: wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk (wiceprzewodniczący), prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, wójt gminy Medyka Marek Iwasieczko i wójt gminy Orły Bogusław Słabicki.
M. Majkowskiego poparło [paywall]16 osób, 4 były przeciw. – To zaszczyt i jednocześnie ogromne wyzwanie przy skromnych środkach do dyspozycji. Skupiać się będę jednak na próbach ich pozyskania – mówi nowy przewodniczący. – Jednym z pierwszych działań jakie chcę podjąć, to pozyskanie środków na rewitalizację i oznakowanie cmentarzy wojennych Twierdzy Przemyśl. To one są najlepszym świadectwem walk o Twierdzę i miejscem spoczynku tysięcy Austriaków, Rosjan, Polaków, Węgrów, Rumunów, Czechów, Ukraińców, Słowaków i innych narodowości wchodzących w skład walczących armii – zapowiedział.
M. Majkowski ocenia, że mnóstwo pracy wymagają nie tylko same forty, ale cała infrastruktura wokół.
Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl został utworzony w 2008 roku, jako związek międzygminny, w którego skład wchodzi 9 gmin powiatu przemyskiego: Bircza, Krasiczyn, Krzywcza, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica oraz gmina miejska Przemyśl.
Współpraca w pierwszym rzędzie ma na celu ochronę konserwatorską obiektów fortecznych dawnej monarchii austrowęgierskiej, natomiast dążeniem jest utworzenie Zespołu Parków Kulturowych Twierdzy Przemyśl oraz wpisania jej na transgraniczną Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jeden cel został już osiągnięty: Twierdza Przemyśl została uznana za Pomnik Historii.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a zaczynał kiedyś sprzedając ciuchy na bazarze w Przemyślu jak można wysoko dojść w ........... inna radna bezradna z kukiza tez leczyła się psychiatrycznie i .......
ona/on...a kim ty jesteś biedna miernoto? Jakimi sukcesami się pochwalisz?
Psychiatrycznie i co? Mamy setki bardzo groźnych chorób, które wymagają np. stosowania morfiny lub innych bardzo silnych leków a lepiej pracują od tzw. zdrowych. Ta przynajmniej się wyleczyła a ty............?.
Panie Mirku gratulacje i to wielkie, Pan jest przykładem , że człowiek może być wielki , Dziekuję Panu za wielką pozytywną przemianę i proszę nie słuchać zazdrosnych gnojków tylko iść na wprost drogą , którą Pan obrał.
Dajmy szanse ma swoje 5 minut. Ocenimy za rok.
Pasjonat. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Panie Mirosławie psy szczekają, karawana jedzie dalej :)
Juz normalnie boję się otworzyć lodówkę...
do ona - cyt..""zaczynał kiedyś sprzedając ciuchy na bazarze.."" czyli pracował na ""swoim"", a Ty pewnie przedtem jak i teraz na garnuszku MOPS?
Mirek to pozytywna jednostka. Społecznik z tzw." wielką mordą"..... i więcej takich. a przeszłość ? każdy ma jakąś. W porównaniu do towarzyszy partyjnych z PiS czy PO to zawsze zachowywał się przyzwoicie. I to świadczy o człowieku.
Przepraszam, od kiedy gratuluje sie bycia wybranym na takie czy inne stanowisko? Myślalem, że gratuluje się dopiero wtedy gdy dany człowiek na tym stanowisku coś "stworzy" lub osiągnie dla miasta czy innej jednostki terytorialnej i mieszkańców. W czasach gdy stanowiska otrzymuje sie z partyjnego nadania, "ręka rekę myje" i jak pokazał prezydencik wojtuś, wystarczy zmanipulować karki, dewotki, frustratów z kamienic i bloków, aby dostać sie na stanowisko Prezydenta Miasta, "osiągnięcie" Majkowskiego, to żadne osiągnięcie. No ale takie mamy szczęście w tym Przemyślu, albo "specjaliści" jak Choma i Hamryszczak, albo "superspecjaliści" jak Majkowski, Bakun i ta w tle Różycka. Boże ratuj to miasto!
a zaczynał kiedyś sprzedając ciuchy na bazarze w Przemyślu jak można wysoko dojść w ........... inna radna bezradna z kukiza tez leczyła się psychiatrycznie i .......
ona/on...a kim ty jesteś biedna miernoto? Jakimi sukcesami się pochwalisz?
Czyli wszystko po staremu.