W sobotę, 13 maja, w Parku Zdrojowym w Horyńcu-Zdroju motocyklowa brać po raz kolejny spotkała się, by odpowiedzieć na apel życia.
Tradycją jest już, że w okolicach maja w Horyńcu-Zdroju gromadzą się miłośnicy stalowych rumaków, by wziąć udział w szczytnym wydarzeniu pod hasłem „Motoserce”. Jego kolejna edycja wystartowała o g. 10. Jak zwykle nie zabrakło chętnych do dzielenia się cząstką siebie i jak zawsze brać motocyklowa zaznaczyła swoją obecność w sercu uzdrowiskowej miejscowości donośnym rykiem silników.
Na apel organizatorów akcji poboru krwi – członków klubu motocyklowego Czarna Brygada, których wspierali w działaniach horynieckie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik”, Klub Motocyklowy God’s Guards, Klub Motocyklowy Riders of Flames oraz gmina Horyniec-Zdrój z wójtem Robertem Serkisem na czele – odpowiedziało ponad 100 osób. Ostatecznie po wstępnej kwalifikacji medycznej donacji poddało się nieco mniej, bo 78. Efekt i tak był[paywall] rewelacyjny, bo tego dnia udało się zgromadzić 35,1 litrów krwi. Wielkie podziękowania należą się sprawnej ekipie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu i Tomaszowie Lubelskim, która koordynowała pobór.
Tradycyjnie motocykliści udali się też na mszę św. odprawioną w kaplicy w Nowinach Horynieckich, która była niejako otwarciem tegorocznego sezonu motocyklowego. Członkowie wspomnianego środowiska jak co roku wypraszali potrzebne łaski i modlili się o bezpieczne powroty do domów.
Imprezie towarzyszyła dobra muzyka i dodatkowe atrakcje w postaci konkursów, w tym dla motocyklistów. Ze sceny bawiły uczestników zespoły: Gamma, Kashmir, WPM, Music Rage, Spectrum i Get Break. Nie zabrakło też naturalnie ciepłej strawy i wyjątkowej atmosfery.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze