Reklama

Muzyka, zabawa i mistrzowie grilla

Huczne dożynkowe święto z udziałem delegacji poszczególnych sołectw gminy Bircza odbyło się 20 sierpnia na stadionie w Starej Birczy. Nie zabrakło sympatycznych, muzycznych akcentów, konkursu grillowania szaszłyków, wręczono też odznaki honorowe „Zasłużony dla Gminy Bircza”.

Tradycyjnym elementem święta plonów jest msza. Również od niej rozpoczęły się dożynkowe uroczystości w gminie Bircza, połączone w tym roku z 15. finałem akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Eucharystię sprawował metropolita przemyski abp Adam Szal, a jej oprawę zapewnili mieszkańcy i uczniowie birczańskiej szkoły. Podczas niedzielnej imprezy uhonorowano pamiątkowymi grawertonami i odznaką osoby szczególnie zasłużone dla gminy Bircza. Z rąk wójta gminy Bircza Grzegorza Gągoli oraz przewodniczącego Rady Gminy Bircza Kazimierza Capa odebrali je szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Kuchciński i dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. Artur Janiec. Drugi z wymienionych otrzymał dodatkowo honorową odznakę „Zasłużony dla Powiatu Przemyskiego”, a dekoracji dokonali starosta przemyski Jan Pączek i przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Wojciech Bobowski.

Zanim delegacje z sołectw...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 51% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama