Mieszkańcy jednej z liczniejszych dzielnic Przemyśla, czyli Lipowicy, narzekają na źle – ich zdaniem – skonstruowany rozkład jazdy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji.
Na Lipowicę kursują dwie linie MKZ – nr 5 i nr 14. Rozkład jazdy jest jednak – zdaniem korzystających z miejskiej komunikacji – niefortunnie ułożony. W związku z tym Bożena Marek wystosowała – w imieniu mieszkańców tej dzielnicy – pismo do prezydenta miasta Roberta Chomy z apelem o zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 14 i dostosowanie przejazdów do potrzeb mieszkańców[paywall].
– Obecnie autobus tej linii odjeżdża z ulicy Jagiellońskiej w kierunku Lipowicy o godzinie 17.13, a następny kurs jest dopiero o godzinie 18.37. Naszym zdaniem należałoby uruchomić dodatkowy kurs między godzinami 17.55 a 18.05, względnie zmienić późniejsze kursy na wskazany przedział czasowy. Po godzinie 19 kursują dwa autobusy, a w czasie kiedy wielu mieszkańcom naszej dzielnicy najwygodniej byłoby skorzystać z przejazdu właśnie w okolicach godziny 18, muszą czekać półtorej godziny – wyjaśniła B. Marek. – W przypadku, gdy spóźnimy się o dwie, trzy minuty, pozostaje nam tylko korzystać z taksówek, aby dostać się do domu. To wręcz niewiarygodne, aby w XXI wieku autobusy komunikacji miejskiej kursowały co 40 minut. Nasza dzielnica cały czas się rozbudowuje. Powstają nowe bloki i domy. Dzieci korzystają z dodatkowych zajęć w centrum miasta i autobus w okolicach godziny 18 jest niezbędny. Zaoszczędziłby wszystkim czas, który marnujemy, stojąc na przystankach – podsumowała B. Marek.
Wymienione argumenty przekonały władze miasta do zaproponowania mieszkańcom zmian w rozkładzie jazdy MZK. Pismo w tej sprawie parafował zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder. Co prawda już na wstępie poinformował, że nie ma możliwości utworzenia dodatkowego kursu linii nr 14 w przedziale czasowym, o którym mówiła B. Marek, ale zapewnił, że istnieje możliwość przyspieszenia godziny odjazdu autobusu z przystanku przy ul. Jagiellońskiej. Pierwszy wariant zakłada odjazd o g. 18.15, drugi o g. 18.05. Teraz mieszkańcy Lipowicy mają wskazać najdogodniejszy dla nich. Można? Można!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.O co chodz? Przecież mają w niedzielę rano autobus do kościoła? W domu siedzieć, a nie włóczyć się po Przemyślu. Choma jak dostanie wniosek, to pewnie zlikwiduje kilka kursów. Przyjazny to organ dla mieszkańców.
Pomyśl , jak może coś zlikwidować , skoro za 2 i pół miesiąca odchodzi . To przecież nawet on , aż tak głupi nie jest ,żeby takie b. złe wspomnienie po sobie pozostawić .
ja myslałem ze tam same bamry mieszkaja i maja tyle aut ze sraja na mzk jak nie pasuje sprzedac dom i blizej sie przeniesc
O co im chodzi?autobus mają co godzinę,ostatni po 22,normalni już spia o tej porze,wiekszość tej BOGATEJ dzielnicy i tak jeżdzi samochodami,a jeśli chodzi o tą cudowną młodzież to i tak nie kupuja biletów-wieczorem te autobusy jeżdżą puste,bo to widze,spokojnie,jeszcze się taki nie urodził zeby wszystkim dogodził
Co to znaczy "liczniejsza dzielnica" ? To chyba odbiega od standardow języka polskiego...
Młodzi uciekajcie z tego miasta, aby waszym dzieciom zapewnić przyszłość, której, w tym mieście, nigdy nie będą mieli. To miasto od dawna jest już skazane na porażkę. Nigdy nikt tu nie będzie inwestować. Lokalizacja Przemyśla jest tragiczna. Z dala od autostrady, blisko Ukrainy. Żaden prezydent tego nie zmieni. Nic tu nie było robione latami, trzeba dwóch pokoleń by coś się zmieniło.
To prawda rozkład jazdy na i z Lipowicy jest fatalny. Warto również wspomnieć o infrastrukturze małej architektury. Przystanki na Jagiellońskiej odstraszają mieszkańców, szpecą miasto a miejsce jest wizytówką miasta przez którą przejeżdżają wszyscy, turyści również. Czy tak trudno zrobić konsultacje społeczne z mieszkańcami, wyremontować wiaty przystankowe i tym samym polepszyć jakość życia mieszkańców. Tak niewiele a jednak tak wiele!
A kiedy będzie jeżdził autobus na przemyską górę : Ul.Wandy,Akacjowa,Sucharskiego ... !!!!!!!!!! ????????
O co chodz? Przecież mają w niedzielę rano autobus do kościoła? W domu siedzieć, a nie włóczyć się po Przemyślu. Choma jak dostanie wniosek, to pewnie zlikwiduje kilka kursów. Przyjazny to organ dla mieszkańców.
Pomyśl , jak może coś zlikwidować , skoro za 2 i pół miesiąca odchodzi . To przecież nawet on , aż tak głupi nie jest ,żeby takie b. złe wspomnienie po sobie pozostawić .
ja myslałem ze tam same bamry mieszkaja i maja tyle aut ze sraja na mzk jak nie pasuje sprzedac dom i blizej sie przeniesc