Reklama

Na Lipowicę wracają taksówkami. Będzie zmiana rozkładu jazdy MZK

Mieszkańcy jednej z liczniejszych dzielnic Przemyśla, czyli Lipowicy, narzekają na źle – ich zdaniem – skonstruowany rozkład jazdy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Na Lipowicę kursują dwie linie MKZ – nr 5 i nr 14. Rozkład jazdy jest jednak – zdaniem korzystających z miejskiej komunikacji – niefortunnie ułożony. W związku z tym Bożena Marek wystosowała – w imieniu mieszkańców tej dzielnicy – pismo do prezydenta miasta Roberta Chomy z apelem o zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 14 i dostosowanie przejazdów do potrzeb mieszkańców[paywall].

– Obecnie autobus tej linii odjeżdża z ulicy Jagiellońskiej w kierunku Lipowicy o godzinie 17.13, a następny kurs jest dopiero o godzinie 18.37. Naszym zdaniem należałoby uruchomić dodatkowy kurs między godzinami 17.55 a 18.05, względnie zmienić późniejsze kursy na wskazany przedział czasowy. Po godzinie 19 kursują dwa autobusy, a w czasie kiedy wielu mieszkańcom naszej dzielnicy najwygodniej byłoby skorzystać z przejazdu właśnie w okolicach godziny 18, muszą czekać półtorej godziny – wyjaśniła B. Marek. – W przypadku, gdy spóźnimy się o dwie, trzy minuty, pozostaje nam tylko korzystać z taksówek, aby dostać się do domu. To wręcz niewiarygodne, aby w XXI wieku autobusy komunikacji miejskiej kursowały co 40 minut. Nasza dzielnica cały czas się rozbudowuje. Powstają nowe bloki i domy. Dzieci korzystają z dodatkowych zajęć w centrum miasta i autobus w okolicach godziny 18 jest niezbędny. Zaoszczędziłby wszystkim czas, który marnujemy, stojąc na przystankach – podsumowała B. Marek.

Reklama

Będzie zmiana

Wymienione argumenty przekonały władze miasta do zaproponowania mieszkańcom zmian w rozkładzie jazdy MZK. Pismo w tej sprawie parafował zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder. Co prawda już na wstępie poinformował, że nie ma możliwości utworzenia dodatkowego kursu linii nr 14 w przedziale czasowym, o którym mówiła B. Marek, ale zapewnił, że istnieje możliwość przyspieszenia godziny odjazdu autobusu z przystanku przy ul. Jagiellońskiej. Pierwszy wariant zakłada odjazd o g. 18.15, drugi o g. 18.05. Teraz mieszkańcy Lipowicy mają wskazać najdogodniejszy dla nich. Można? Można!


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Lipek - niezalogowany 2018-08-12 15:24:39

    O co chodz? Przecież mają w niedzielę rano autobus do kościoła? W domu siedzieć, a nie włóczyć się po Przemyślu. Choma jak dostanie wniosek, to pewnie zlikwiduje kilka kursów. Przyjazny to organ dla mieszkańców.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2018-08-12 16:41:09

    Pomyśl , jak może coś zlikwidować , skoro  za 2 i pół miesiąca odchodzi . To przecież nawet on , aż tak głupi nie jest ,żeby takie   b. złe  wspomnienie po sobie pozostawić .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    lelewela - niezalogowany 2018-08-12 17:00:30

    ja myslałem ze tam same bamry mieszkaja i maja tyle aut ze sraja na mzk jak nie pasuje sprzedac dom i blizej  sie przeniesc

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama