Centrum Kulturalne w Przemyślu jest organizatorem 42. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego – najstarszej w kraju imprezy promującej folklor miejski, której celem jest chronienie i pielęgnowanie wartości, które wiążą się ze stylem, repertuarem i swoistą atmosferą występów kapel podwórkowych.
26 czerwca, w g. 11 i 14, w sali widowiskowej CK odbędą się przesłuchania konkursowe kapel, a potem przed nami wieczór piosenek lwowskich, skeczy i zabawnych monologów w wykonaniu Stanisława Górki (g. 19).
27 czerwca, w g. 10 – 12, kapele będą tradycyjnie koncertować na ulicach i podwórkach Przemyśla. Imprezę w g. 13.30 – 15.30 zwieńczy koncert plenerowy na Rynku z udziałem Kapeli „Ta Joj” i kapel uczestniczących w festiwalu.
Nasza redakcja objęła patronat nad imprezą.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze