Do zdarzenia doszło dziś nad ranem, około godz. 3.30 w Przemyślu na ul. Lwowskiej.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu wstępnie podają, że kierujący osobowym daewoo jechał od strony Przemyśla w kierunku Hurka.
Z kolei pociąg towarowy w tym samym czasie przemieszczał się po torowisku od Medyki do Krównik.
Do zderzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Wtedy to kierujący daewoo nie zastosował się do poleceń dróżnika kolejowego i wjechał w początek składu – bok lokomotywy.
Skład liczył 700 metrów długości, w tym 2 lokomotywy i 50 wagonów.
Szczęśliwie nikt nie został ranny. Kierujący byli trzeźwi. Kierujący daewoo za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł.
Komentarze