Reklama

Niebawem przemyski Rynek rozbłyśnie

Na ukończeniu są prace budowlano-konserwatorskie, odbywające się pod nadzorem Wojewódzkiej Podkarpackiej Konserwator Zabytków w Przemyślu Beaty Kot, nad ostatnim fragmentem przemyskiego Rynku. Najprawdopodobniej po Wielkanocy cała płyta zaprezentuje się mieszkańcom miasta i turystom.

Większy fragment wyremontowanej płyty przemyskiego Rynku jest już ogólnodostępny. Wciąż „zabarykadowany” jest ten, na którym trwają prace przy rekonstrukcji i ekspozycji pozostałości dawnego ratusza. Ale i te mają się ku końcowi.

Powierzchnia liczy grubo ponad 200 metrów kwadratowych. Wiadomo, że koncepcja wyeksponowania ratusza będzie się nieco różnić od pierwotnych założeń. Jak poinformowała Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu Beata Kot, narys obiektu widoczny będzie z poziomu parteru, a nie poziomu piwnic. Tak, jak zakładała pierwotna wersja.

Reklama
Obiekt został już wyodrębniony specjalnymi betonowymi blokami. Fragmenty murów są odczyszczone i spoinowane. Pomiędzy nimi zasiana zostanie trawa. Całość zostanie odpowiednio podświetlona ponad 50 lampami. Wiele wskazuje na to, że prace zakończą się w połowie kwietnia br.


fot.Mariusz Godos
To ostatni etap pracy przy przebudowie północno-wschodniej części Rynku Starego Miasta.


fot.PWUOZ Przemyśl
Tak to miejsce wyglądało kilkadziesiąt tygodni temu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama