Zwykle przy okazji szkolnych uroczystości to rodzice przychodzą podziwiać artystyczne dokonania swych pociech. 9 grudnia w Szkole Podestowej w Skołoszowie doszło jednak do odwrócenia tych ról. To rodzice dali przedstawienie, a widownię stanowiły ich dzieci.
Niecodzienny spektakl odbył się 9 grudnia br. Poprzedziło go kilkutygodniowe przygotowanie, bo rodzice za przedsięwzięcie wzięli się z rozmachem – trzeba było przygotować nie tylko tekst, ale wszystko, co czyni teatr atrakcyjnym, a więc rekwizyty, stroje, dekoracje, muzykę[paywall] . Jaś i Małgosia w wykonaniu rodziców bezapelacyjnie skradł serca ich pociech, wywołując mieszankę zdziwienia i podziwu. Samo przedstawienie zakończyło się wspólnym tańcem, po nim zaś dzieciaki odwiedził św. Mikołaj.
Amatorska grupa teatralna przy Szkole Podstawowej w Skołoszowie działa od 2017 r. Aktorami, scenarzystami i reżyserami są w niej rodzice oraz nauczyciele oddziałów przedszkolnych, a jej główny repertuar to przedstawienia mikołajkowe. W tym miejscu wypada przyklasnąć kreatywnym rodzicom i zachęcić, by tę przedświąteczną pasję spróbowali przekuć w kolejne występy, dawane także w innych niż zimowa porach.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Thank you so much for the sharing.