Reklama

Nielegalna wyprawa dwóch Latynosów

23/01/2019 13:48

Patrol Straży Granicznej z Korczowej zatrzymał dwóch cudzoziemców, którzy pieszo nielegalnie przekroczyli granicę Polski z Ukrainą. Jeden to obywatel Hiszpanii, a drugi - leżącej w Ameryce Środkowej Dominikany.

– Mężczyźni byli mocno przemoczeni i zziębnięci. Cudzoziemcy przedstawili do kontroli paszporty; jeden wydany przez władze Hiszpanii, a drugi na Dominikanie. Dodatkowo 25-letni obywatel Dominikany wylegitymował się hiszpańskim zezwoleniem na pobyt, które okazało się być jednak fałszywe – mówi mjr Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze BiOSG ustalili, że mieszkaniec Dominikany przyleciał samolotem z Ameryki Środkowej do Kijowa, a jego celem byłą Hiszpania, gdzie chciał się osiedlić. Jeszcze na Dominikanie, za 6 tys. euro kupił fałszywy dokument pobytowy.

Reklama

Mężczyźni przyznali się do winy i zostali ukarani mandatami karnymi, każdy po 400 złotych. Dodatkowo Dominikańczyk usłyszał zarzuty związane z wykorzystaniem fałszywego dokumentu. Dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

– W ramach polsko-ukraińskiej umowy readmisyjnej został już przekazany z powrotem na Ukrainę. Dodatkowo, cudzoziemiec otrzymał zakaz wjazdu do państw Schengen na najbliższe 3 lata – informuje E. Pikor.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    LP - niezalogowany 2019-01-23 18:40:48

    "Jeden to obywatel Hiszpanii ..."Jeżeli to był obywatel Hiszpanii to w czym był problem i dlaczego został ukarany ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama