Kierujący rowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu.
Funkcjonariusze ustalili, że kierujący rowerem 79-letni mieszkaniec gminy Tryńcza nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarowemu volvo i uderzył w bok pojazdu. W wyniku zdarzenia rowerzyście nic poważnego się nie stało.
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że kierujący rowerem miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem.
Za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu, czyli od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie, grozi mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. Natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości, tj. powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, stróże prawa mogą nałożyć mandat w wysokości 500 złotych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze