Reklama

Noc świętojańska w arboretum

25/06/2016 12:00

Wianki, świtezianki, bajkowa sceneria, robaczki świętojańskie, muzyka, śpiew, ogień ,taniec, radość, księżyc i pochodnie – to wszystko towarzyszyło Nocy Świętojańskiej w Arboretum w Bolestraszycach.

Projekt artystyczny Sobótkowej nocy czar został przygotowany przez dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolestraszycach Renatę Haśkiewicz-Kudłę. – O przygotowanie widowiska zostałam poproszona przez pana dyrektora Narcyza Pióreckiego – mówi. W widowisku wystąpiły uczennice klasy VI z szkoły w Bolestraszycach, miejscowy zespół artystyczny oraz zespół wokalny z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.

– Rechot żab w stawie, lekki deszczyk i nastrój czegoś niesamowitego – dzieli się swoimi wrażeniami z sobótkowej nocy pani Małgorzata z Rzeszowa. – A wszystko to dzięki ludziom, którzy chcą się dzielić sobą w talentach. Byłam bardzo podekscytowana, gdy patrzyłam na skupienie na twarzach uczennic i na te cudne wianki, których uwicie na pewno wymagało nie lada zaangażowania – dodaje.

Od popołudnia do wieczora można było oglądać pokazy astronomiczne w planetarium. Zwieńczeniem imprezy był pokaz pochodni świętojańskich w wykonaniu Piotra Szwieca.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    juhgfd - niezalogowany 2016-06-26 19:27:42

    Przepychanki podczas marszu Ukraińców w Przemyślu [

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    0987654 - niezalogowany 2016-06-26 20:16:46

    Czy ktoś zauważył iż orkiestra na marszu Ukraińców miała mundury militarne , czarne w czerwone lampasy ? . Dlaczego orkiestra w mundurach o symbolice OUN UPA dostała zgodę na przemarsz i nie została zatrzymana prze ( policję ) .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama