Wianki, świtezianki, bajkowa sceneria, robaczki świętojańskie, muzyka, śpiew, ogień ,taniec, radość, księżyc i pochodnie – to wszystko towarzyszyło Nocy Świętojańskiej w Arboretum w Bolestraszycach.
Projekt artystyczny Sobótkowej nocy czar został przygotowany przez dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolestraszycach Renatę Haśkiewicz-Kudłę. – O przygotowanie widowiska zostałam poproszona przez pana dyrektora Narcyza Pióreckiego – mówi. W widowisku wystąpiły uczennice klasy VI z szkoły w Bolestraszycach, miejscowy zespół artystyczny oraz zespół wokalny z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.
– Rechot żab w stawie, lekki deszczyk i nastrój czegoś niesamowitego – dzieli się swoimi wrażeniami z sobótkowej nocy pani Małgorzata z Rzeszowa. – A wszystko to dzięki ludziom, którzy chcą się dzielić sobą w talentach. Byłam bardzo podekscytowana, gdy patrzyłam na skupienie na twarzach uczennic i na te cudne wianki, których uwicie na pewno wymagało nie lada zaangażowania – dodaje.
Od popołudnia do wieczora można było oglądać pokazy astronomiczne w planetarium. Zwieńczeniem imprezy był pokaz pochodni świętojańskich w wykonaniu Piotra Szwieca.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przepychanki podczas marszu Ukraińców w Przemyślu [
Czy ktoś zauważył iż orkiestra na marszu Ukraińców miała mundury militarne , czarne w czerwone lampasy ? . Dlaczego orkiestra w mundurach o symbolice OUN UPA dostała zgodę na przemarsz i nie została zatrzymana prze ( policję ) .
Przepychanki podczas marszu Ukraińców w Przemyślu [
Czy ktoś zauważył iż orkiestra na marszu Ukraińców miała mundury militarne , czarne w czerwone lampasy ? . Dlaczego orkiestra w mundurach o symbolice OUN UPA dostała zgodę na przemarsz i nie została zatrzymana prze ( policję ) .