Członkowie OSP w Sufczynie mają powody do radości. Niedawno, 22 listopada, do tutejszej remizy trafił zupełnie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo FL, który zastąpił wysłużonego 39-latka, służącego w jednostce od 2008 roku.
Strażacy z Sufczyny o nowy wóz zabiegali od kilku lat.
– Pozyskanie nowego auta dla jednostki to duża zasługa wójta gminy Grzegorza Gągoli, który zapewnił, że znajdą się środki na zakup samochodu i słowa dotrzymał oraz naczelnika OSP, radnego i sołtysa w jednej osobie Czesława Mliczka, który o zdobycie funduszy zabiegał – podkreśla prezes OSP w Sufczynie Mariusz Tomaszewki.
Nowy nabytek został dofinansowany przez Komendę Główną PSP (350 tys. zł), gminę Bircza (dotacja celowa w wysokości 300 tys. zł) i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie (165 tys. zł) i kosztował blisko 815 tys. zł.
Nowiutkie volvo to spełnienie marzeń strażaków z Sufczyny.
– To profesjonalny wóz ratowniczo-gaśniczy, który niczym się nie różni od tych, jakimi dysponują jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Mając go do dyspozycji, możemy lepiej spełniać[paywall] swoje zadania, co przekłada się na większe bezpieczeństwo mieszkańców gminy – podkreśla M. Tomaszewki i dodaje, że od 2014 r. jednostka w Sufczynie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG).
Oficjalna uroczystość przekazania nowego wozu dla jednostki, z udziałem zaproszonych gości, jest naturalnie w planach, ale strażacy już zdążyli przetestować możliwości nowego auta. Pierwszą akcją, do której zadysponowane zostało volvo, było gaszenie pożaru sadzy w przewodzie kominowym w Hucie Brzuskiej, który miał miejsce 3 grudnia br.
Dotychczasowy wóz wykorzystywany przez strażaków z Sufczyny do akcji ratowniczo-gaśniczych od 13 już lat został na stanie jednostki i w razie czego jest przygotowany do akcji, gdyby zaistniała potrzeba użycia większego nakładu sił i środków.
Niestety to rocznik 1982, tak więc auto liczące sobie już 39 lat, dlatego właśnie istniała tak duża potrzeba zakupu nowego pojazdu.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze