Reklama

Nowy radny w gminie Medyka

Po wygaszeniu przez wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart mandatu radnego Mariusza Gumiennego, byłego przewodniczącego Rady Gminy Medyka, potrzebne były wybory uzupełniające to gremium. Te odbyły się 16 kwietnia br.

Wybory odbyły się w okręgu nr 8. Osób uprawnionych do głosowania było 347 osób, a w wyborach wzięło udział 148. To prawie 43 procent. Wszystkie oddane głosy były[paywall] ważne. W szranki o jeden mandat stanęło pięciu kandydatów.

Wszyscy z własnych komitetów wyborczych. To: Dawid Chachura, Mariusz Gumienny, Tomasz Kordek, Teresa Michalska i Bartosz Szczygielski. Najwięcej głosów, bo prawie 50-procent (71), otrzymał ten ostatni i został nowym radnym Rady Gminy w Medyce.

Jak widać, do tej swoistej rywalizacji przystąpił także ten, któremu wojewoda podkarpacki Ewa Leniart mandat wygasiła, czyli wspomniany już M. Gumienny. Zdobył 26 głosów.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama