Reklama

Nowy sezon wąskotorówki z nowymi udogodnieniami i atrakcjami [ZDJĘCIA]

Przeworska Kolej Wąskotorowa ruszyła z przygotowaniami do zbliżającego się wielkimi krokami nowego sezonu turystycznego, który startuje 1 maja. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom korzystających z atrakcji, ekipa „Pogórzanina” zdecydowała się na poszerzenie przestrzeni parkingowej przy Dworcu Przeworsk Wąski. Miłą wiadomością dla podróżnych będzie też zapewne fakt, że na swoje miejsce wróciła figura patronki kolejarzy. Od teraz znów jest dostojnym symbolem kańczuckiej stacji.

Przygotowania do sezonu turystycznego idą pełną parą. W tym roku na otwarciu nie zabraknie niespodzianek. „Nasza trasa obejmuje przejazd z Przeworska do Dynowa, z opcją wyboru krótszych odcinków, takich jak Przeworsk – Łopuszka Mała oraz Jawornik Polski – Dynów” – przypomina ekipa Pogórzanina, zapraszając na wielkie otwarcie, na którym nie zabraknie konkursów i atrakcji. Zakup biletów online możliwy będzie już od połowy kwietnia. Przy Dworcu Przeworsk Wąski trwają już też prace mające na celu zwiększenie dostępnej przestrzeni parkingowej, mającej zapewnić większy komfort pasażerom chcącym skorzystać z możliwości przejazdu.

Całkiem niedawno na jedną ze stacji Przeworskiej Kolejki Wąskotorowej – tę w Kańczudze – wróciła również figura św. Katarzyny – patronki kolejarzy. O jej tajemniczym, wydawać by się mogło, zniknięciu informowaliśmy na początku tego roku. Kolejarze już wtedy uspakajali, że ma ono związek z planami renowacyjnymi, a sama figurka znajduje się w rękach rzeźbiarza, który pracuje nad jej ostatecznym wykończeniem i dopracowaniem detali. Miejscu, w którym się znajduje, nadano też dodatkowy urok. Figurka zyskała nową oprawę w postaci kopuły z lipowego drewna. Ma ona zapewniać należytą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i podkreślać wyjątkowy charakter zabytku dzięki nastrojowemu oświetleniu. Wizerunek świętej otacza też stalowe kute ogrodzenie, ufundowane przez darczyńcę, a zamontowane przez pracowników wąskotorówki. Zapowiadano, że patronkę w nowej odsłonie podziwiać będzie można w kolejnym sezonie turystycznym i słowa dotrzymano. Od teraz znów jest dostojnym symbolem kańczuckiej stacji.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/04/2025 14:47
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama