Reklama

Nowy wóz na 20-lecie jednostki

Jubileusz 20-lecia działalności świętowała w ostatnią niedzielę września jednostka OSP w Sufczynie. Druhowie mieli więcej powodów do świętowania, bowiem tego dnia otrzymali również nowy wóz bojowy i sztandar.

Uroczystości związane z poświęceniem i przekazaniem sztandaru dla jednostki OSP KSRG Sufczyna oraz samochodu pożarniczego, który od teraz będzie służył strażakom w pełnieniu zadań, rozpoczęła uroczysta eucharystia, odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej w Sufczynie. Po niej druhowie i zaproszeni goście udali się do miejscowej remizy, gdzie byli świadkami oficjalnego przekazania i poświęcenia sztandaru dla jednostki. Od teraz będzie on symbolizował godnie pełnioną strażacką misję.

Strażacy ochotnicy z Sufczyny otrzymali też kluczyki do nowego wozu bojowego. Samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 3/16 Volvo FL to nie byle jaki nabytek. Świetnie wyposażony, z dużym zbiornikiem na wodę i głośną oraz dobrze widoczną sygnalizacją świetlno-dźwiękową powinien dobrze spełnić swe zadanie i podnieść bezpieczeństwo mieszkańców.

Reklama

Wydarzenie było również okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla najbardziej zasłużonych w służbie druhów. Nie zabrakło na nim zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Daniela Dryniaka, komendanta miejskiego PSP w Przemyślu st. bryg. Bogusława Szczurki, prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Przemyślu Witolda Kazieński, gospodarza gminy Bircza Grzegorza Gągoli oraz przedstawicieli władz powiatowych i wojewódzkich.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama