Jubileusz 20-lecia działalności świętowała w ostatnią niedzielę września jednostka OSP w Sufczynie. Druhowie mieli więcej powodów do świętowania, bowiem tego dnia otrzymali również nowy wóz bojowy i sztandar.
Uroczystości związane z poświęceniem i przekazaniem sztandaru dla jednostki OSP KSRG Sufczyna oraz samochodu pożarniczego, który od teraz będzie służył strażakom w pełnieniu zadań, rozpoczęła uroczysta eucharystia, odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej w Sufczynie. Po niej druhowie i zaproszeni goście udali się do miejscowej remizy, gdzie byli świadkami oficjalnego przekazania i poświęcenia sztandaru dla jednostki. Od teraz będzie on symbolizował godnie pełnioną strażacką misję.
Strażacy ochotnicy z Sufczyny otrzymali też kluczyki do nowego wozu bojowego. Samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 3/16 Volvo FL to nie byle jaki nabytek. Świetnie wyposażony, z dużym zbiornikiem na wodę i głośną oraz dobrze widoczną sygnalizacją świetlno-dźwiękową powinien dobrze spełnić swe zadanie i podnieść bezpieczeństwo mieszkańców.
Wydarzenie było również okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla najbardziej zasłużonych w służbie druhów. Nie zabrakło na nim zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Daniela Dryniaka, komendanta miejskiego PSP w Przemyślu st. bryg. Bogusława Szczurki, prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Przemyślu Witolda Kazieński, gospodarza gminy Bircza Grzegorza Gągoli oraz przedstawicieli władz powiatowych i wojewódzkich.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze