W Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, w ramach projektu „Przystanek Historia”, pod patronatem rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, odbył się wykład poświęcony kobietom w II Rzeczypospolitej, wygłoszony przez Katarzynę Kyc.
Cykl spotkań, których celem jest popularyzacja historii Polski, został zainaugurowany we wrześniu ub. r. Tematem marcowej odsłony projektu były losy kobiet dwudziestolecia międzywojennego, zmiany ich statusu w społeczeństwie, a także ich prawa. Pokazano problemy kobiet w życiu codziennym: dotyczące życia zawodowego, relacji z mężczyznami i pozycji w społeczeństwie.
Spotkania odbywają się w każdy drugi czwartek miesiąca, o godzinie 12. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Tematy kolejnych spotkań to: „Zbrodnia Katyńska i kłamstwo katyńskie” (Katarzyna Kyc) – 11.04, „Młodzież w PRL” (Zenon Fajger) – 09.05 i „Wybory 1989 r. i ich znaczenie” (Marcin Bukała) – 13.06.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze