Reklama

O kobietach w przemyskim muzeum

27/03/2019 14:09

W Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, w ramach projektu „Przystanek Historia”, pod patronatem rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, odbył się wykład poświęcony kobietom w II Rzeczypospolitej, wygłoszony przez Katarzynę Kyc.

Cykl spotkań, których celem jest popularyzacja historii Polski, został zainaugurowany we wrześniu ub. r. Tematem marcowej odsłony projektu były losy kobiet dwudziestolecia międzywojennego, zmiany ich statusu w społeczeństwie, a także ich prawa. Pokazano problemy kobiet w życiu codziennym: dotyczące życia zawodowego, relacji z mężczyznami i pozycji w społeczeństwie. 

 Spotkania odbywają się w każdy drugi czwartek miesiąca, o godzinie 12. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Tematy kolejnych spotkań to: „Zbrodnia Katyńska i kłamstwo katyńskie” (Katarzyna Kyc) – 11.04, „Młodzież w PRL”  (Zenon Fajger) – 09.05 i „Wybory 1989 r. i ich znaczenie” (Marcin Bukała) – 13.06.


IR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama