Reklama

O krok od tragedii. 4 osoby z objawami zatrucia czadem trafiły do szpitala

16/12/2023 08:00

We wtorek, 12 grudnia, trzy osoby dorosłe i 10-letnie dziecko trafiły do szpitali z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Do zdarzeń doszło w Nisku, Sarzynie i Stalach.

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, we wszystkich przypadkach źródłem toksycznego czadu mogły być były urządzenia służące do ogrzewania domów i podgrzewania wody.

Tym razem nie doszło do tragedii. To jednak kolejny moment na przypomnienie jak ważne są regularne przeglądy kominów i urządzeń grzewczych, wietrzenie pomieszczeń i posiadanie czujnika czadu.

Tylko od 1 października br. podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do 40 interwencji związanych z obecnością tlenku węgla w mieszkaniach. Ponad 30 osób z objawami zatrucia tym toksycznym gazem trafiło do szpitali.

Reklama

Pamiętajmy: tlenku węgla nie da się zobaczyć ani wyczuć. Można się przed nim jedynie uchronić.

em.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama