Reklama

Obchody Dnia Sybiraka w Jarosławiu [ZDJĘCIA]

17/09/2021 14:57

Dziś przed południem, w 82 rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę w jarosławskiej kolegiacie, a następnie na placu Piotra Skargi odbyły się uroczystości Dnia Sybiraka.

Hołd pamięci, tych którzy zsyłki na Sybir nie przetrwali, a wyrazy szacunku i podziwu dla tych, którzy przebywszy ciężką drogę wrócili do kraju, złożyli dziś w Jarosławiu, samorządowcy, przedstawiciele parlamentarzystów, żołnierze, policjanci i strażacy, a także młodzież szkolna. Na uroczystościach nie zabrakło także ocalonych i ich rodzin .

Obchody Dnia Sybiraka rozpoczęły się mszą świętą, po której, na placu Piotra Skargi , wciągnięto na mszt flagę biało-czerwoną, odsłuchano hymnu narodowego i hymnu sybiraków, po czym samorządowcy wygłosili mowy, a dyrektorzy biur parlamentarzystów odczytali listy od swych nieobecnych przełożonych skierowane do zgromadzonych. Następnie odczytano apel pamięci, a kompania reprezentacyjna tutejszego garnizonu oddała salwę honorową. Tę część uroczystości zwieńczyło złożenie wieńców pod Pomnikiem Bohaterów II Wojny Światowej . Na zakończenie odbyło się otwarcie wystawy  pt. „Zesłańcy - Sybiracy - Deportowani " w pobliskim Publicznym Katolickim Liceum Ogólnokształcących im. Anny Jenke, na której prezentowane są eksponaty ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Reklama

 


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama