Reklama

Od poniedziałku na Sienkiewicza wraca stała organizacja ruchu


Ulica Sienkiewicza w Przemyślu przeszła gruntowny remont. To także newralgiczny odcinek, którym codziennie przejeżdża wiele samochodów, w tym między innymi należących do rodziców uczniów zlokalizowanej przy niej Szkoły Podstawowej nr 1. Od poniedziałku, 24 listopada, będą mieli łatwiej. Powrót stałej organizacji ruchu oznacza, że będzie się on odbywał już bez utrudnień.


Licząca ponad 300 metrów ulica Sienkiewicza ma duże znaczenie dla komunikacji na Starym Mieście. Jej stan wydatnie się poprawił dzięki przeprowadzonym pracom remontowym, które kosztowały 972 tys. 610,82 zł. Zrealizowała je firma REKRO Karolina Michalcewicz. Przebudowa ulicy polegała na: rozbiórce istniejącej nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów, wymianie studzienek ściekowych z przykanalikami i betonowych krawężników, wykonaniu nawierzchni jezdni z kostki kamiennej wraz z podbudową (przy czym w około 40 procentach wykorzystano  kostkę z rozbiórki), wykonaniu nowych nawierzchni chodników i zjazdów z kostki brukowej betonowej wraz z podbudową oraz odtworzeniu nawierzchni chodników z kostki brukowej.

Finał prac i odebranie ich oznacza dobre wiadomości dla mieszkańców, przede wszystkim tych zmotoryzowanych. Jak zapowiedział Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu, już od poniedziałku (24 listopada) ruch na Sienkiewicza będzie odbywał się bez dotychczasowych utrudnień wynikających z prowadzonego remontu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kgocko_585 2025-11-21 23:52:03

    wydane kilka milionów złotych na generalny remont ulicy Sienkiewicza. Dobrze , że wyremontowano. Jednak zapomniano zabezpieczyć przechodniów, głównie dzieci uczęszczających do szkoły Podstawowej nr 1, na odcinku przylegający do skarpy z ul. Piłsudskiego. stan techniczny samej ( w dodatku zabytkowej ) barierki nie jest zły, natomiast jego usytuowanie jest w stanie fatalnym, zagrażającym zdrowiu i życiu przechodniów, głównie dzieci! taki stan jest wynikiem, z jednej strony podniesieniem poziomu wyremontowanych chodników, z drugiej partactwem w sposobie pielęgnacji zieleni od strony ul. Piłsudskiego i wreszcie upływem czasu . W ubiegłym roku informowałem o tym pisemnie pana Prezydenta i potrzebie zabezpieczenia tego odcinka chodnika. Do dzisiaj żadnych nie zrobiono nic! To jest przykład, jak władze miasta wraz z Zarządem Dróg Miejskich lekceważą pieszych, również tych najmłodszych/ Proszę Redakcję o zajęcie sie tym bulwersującym problemem. O innych przypadkach marginalizowania (lekceważenia ) pieszych w Przemyślu przez Zarządcę Dróg Miejskich przy pełnej aprobacie władz Miejskich będę Państwa informował na bieżąco. Nie poJego stan techniczny jest

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama