Reklama

Oddział ginekologiczny przeszedł modernizację

10/10/2017 18:00

Gruntowną modernizację przeszedł Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Oddział Neonatologiczny z Pododdziałem Patologii Noworodka w szpitalu wojewódzkim. Inwestycja kosztowała milion złotych, a prace trwały pół roku.

Kolorowe ściany z motywami kwiatowymi – to jako pierwsze rzuca się w oczy, wchodząc na oddział. W cieplejszych barwach są teraz utrzymane także sale porodowe.

– Jesteśmy świadkami podniesienia standardów[paywall] i poprawy warunków socjalno-bytowych stworzonych dla naszych pacjentek. Bardziej zadowolone pacjentki to bardziej zadowolony personel, to łatwiejsza praca, lepsza komunikacja – mówił ordynator oddziału, dr nauk medycznych Grzegorz Raba. – Poprzednio były to dwie duże sale, na których znajdowało się kilka łóżek porodowych, po remoncie mamy cztery sale porodowe jednołóżkowe. W związku z tym każda pacjentka posiada swój pokój porodowy – dodał.

Reklama

– Nie kierujemy się tylko wynikami ekonomicznymi. Z punktu widzenia rachunku ekonomicznego ta inwestycja nie jest do końca uzasadniona. Ale my nie jesteśmy spółką i to nie są dla nas naczelne kryteria, którymi chcemy się kierować – powiedział dyrektor szpitala Piotr Ciompa.

Przyznał, że rozważał, czy walcząc o wynik ekonomiczny, nie należałoby zredukować stopnia referencyjności oddziału. Zdecydował, że nie. – Ten poziom powinien zostać utrzymany. My mamy misję i służbę i to jest dla nas najważniejszym wyznacznikiem. Nie jesteśmy wolni od pieniędzy, musimy je liczyć, ale ma to swoje granice – zaznaczył.

Reklama
Remont kosztował milion złotych i został sfinansowany ze środków własnych szpitala. W jego ramach m.in. przebudowano sale porodowe i łóżkowe, zamontowano nowoczesną lampę operacyjną na sali porodów rodzinnych (przeniesioną z bloku operacyjnego z ul. Słowackiego), wykonano nowoczesny system klimatyzacji bloku porodowego, wyremontowano również pozostałe sale i gabinety oraz łazienki.


fot.Paweł Bugira
Wstęgę przecięły pacjentki – mamy, które dzień wcześniej urodziły dzieci.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ANA - niezalogowany 2017-10-10 21:04:56

    SWIETNA ROBOTA! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Beta - niezalogowany 2017-10-10 21:36:58

    No cóż, mam nadzieję, że personel tych oddziałów również przejdzie gruntowną modernizację.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    DOC - niezalogowany 2017-10-11 07:46:54

    Brawo Maciej - wiemy jaką dobrą robotę tam robisz.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości