Reklama

Odjęli pieniędzy trasie podziemnej, dodali byłemu gimnazjum

Kolejne 200 tys. zł przeznaczyli przemyscy radni na przebudowę pomieszczeń w budynku po byłym Gimnazjum nr 2 im. Świętej Królowej Jadwigi w Przemyślu na potrzeby administracyjne urzędu miejskiego.

Aby tak się stało, musiała zostać zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Przemyślu. Odbyła się 13 listopada br. Program zawierał jeden merytoryczny punkt, dotyczący właśnie zmian w budżecie miasta na 2017 rok. Zmiana miała polegać na zwiększeniu – o 200 tys. zł – pieniędzy na przebudowę pomieszczeń w budynku po byłym Gimnazjum nr 2 przy ul. Ratuszowej na potrzeby administracyjne magistratu[paywall]. Ogłoszony i rozstrzygnięty został już przetarg na tę inwestycję, ale... zabrakło kasy. Wpłynęło łącznie sześć ofert. Najkorzystniejsza spośród złożonych opiewała na kwotę 2 mln 286 tys. 570 zł. Problem w tym, że wcześniej przemyscy radni zabezpieczyli na ten cel w budżecie 2 mln 130 tys. zł. – Aby zakończyć postępowanie i podpisać umowę z wykonawcą, konieczne jest więc zabezpieczenie środków na wielobranżowy nadzór inwestorski – uzasadniał projekt uchwały zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder.

Skąd pieniądze?

Gdzie poszukano brakującej kwoty? Otóż zmniejszono o 200 tys. zł pieniądze na realizację projektu pod nazwą „Podziemna Trasa Turystyczna w Przemyślu”. Można i tak...

Reklama

– Umowę z wykonawcą przebudowy budynku przy ulicy Ratuszowej chcemy podpisać jeszcze w tym miesiącu, by jak najszybciej przekazać mu plac budowy. Prace adaptacyjne w budynku zaplanowane są do 2019 roku, ale chcemy, aby zakończyły się do 31 grudnia przyszłego roku. Zakres przebudowy to między innymi: roboty budowlane, wymiana instalacji elektrycznej i sanitarnej, wykonanie sieci LAN i alarmowej, montaż windy. Dzięki adaptacji będzie możliwe skupienie usług dla mieszkańców w kilku położonych blisko siebie budynkach – powiedział rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.

Do wyremontowanego budynku przy ul. Ratuszowej trafią najprawdopodobniej: Wydział Architektury i Ochrony Środowiska oraz Biuro Rozwoju Miasta Przemyśla z dotychczas zajmowanych pomieszczeń przy ul. Matejki, Wydział Spraw Społecznych, Wydział Edukacji i archiwum z budynku przy ul. harcmistrz Izydory Kossowskiej oraz biuro Pełnomocnika Prezydenta ds. Obrony Terytorialnej z budynku przy ul. Katedralnej.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asf - niezalogowany 2017-11-21 01:18:05

    trasa ,trasa i  po trasie .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Arturro - niezalogowany 2017-11-21 08:26:15

    Urząd rośnie w siłę. W latach 90-tych Urząd Miasta mieścił się o ile dobrze pamiętam w dwóch budynkach, a teraz? Administracja się rozbudowuje, a przemysł, biznes w mieście praktycznie nie rozwija się wcale. Za kilka lat w mieście zostaną same zakłady budżetowe.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gwint - niezalogowany 2017-11-21 16:21:04

    Zatem teraz turystom będziemy pokazywać jak małpy w cyrku - urzędników... Skoro zabrali pieniądze z Trasy Turystycznej, to będzie trasa do urzędników! Może oni przyciągną turystów, zamiast Trasy Turystycznej?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama