Kolejne 200 tys. zł przeznaczyli przemyscy radni na przebudowę pomieszczeń w budynku po byłym Gimnazjum nr 2 im. Świętej Królowej Jadwigi w Przemyślu na potrzeby administracyjne urzędu miejskiego.
Aby tak się stało, musiała zostać zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Przemyślu. Odbyła się 13 listopada br. Program zawierał jeden merytoryczny punkt, dotyczący właśnie zmian w budżecie miasta na 2017 rok. Zmiana miała polegać na zwiększeniu – o 200 tys. zł – pieniędzy na przebudowę pomieszczeń w budynku po byłym Gimnazjum nr 2 przy ul. Ratuszowej na potrzeby administracyjne magistratu[paywall]. Ogłoszony i rozstrzygnięty został już przetarg na tę inwestycję, ale... zabrakło kasy. Wpłynęło łącznie sześć ofert. Najkorzystniejsza spośród złożonych opiewała na kwotę 2 mln 286 tys. 570 zł. Problem w tym, że wcześniej przemyscy radni zabezpieczyli na ten cel w budżecie 2 mln 130 tys. zł. – Aby zakończyć postępowanie i podpisać umowę z wykonawcą, konieczne jest więc zabezpieczenie środków na wielobranżowy nadzór inwestorski – uzasadniał projekt uchwały zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder.
Gdzie poszukano brakującej kwoty? Otóż zmniejszono o 200 tys. zł pieniądze na realizację projektu pod nazwą „Podziemna Trasa Turystyczna w Przemyślu”. Można i tak...
– Umowę z wykonawcą przebudowy budynku przy ulicy Ratuszowej chcemy podpisać jeszcze w tym miesiącu, by jak najszybciej przekazać mu plac budowy. Prace adaptacyjne w budynku zaplanowane są do 2019 roku, ale chcemy, aby zakończyły się do 31 grudnia przyszłego roku. Zakres przebudowy to między innymi: roboty budowlane, wymiana instalacji elektrycznej i sanitarnej, wykonanie sieci LAN i alarmowej, montaż windy. Dzięki adaptacji będzie możliwe skupienie usług dla mieszkańców w kilku położonych blisko siebie budynkach – powiedział rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.
Do wyremontowanego budynku przy ul. Ratuszowej trafią najprawdopodobniej: Wydział Architektury i Ochrony Środowiska oraz Biuro Rozwoju Miasta Przemyśla z dotychczas zajmowanych pomieszczeń przy ul. Matejki, Wydział Spraw Społecznych, Wydział Edukacji i archiwum z budynku przy ul. harcmistrz Izydory Kossowskiej oraz biuro Pełnomocnika Prezydenta ds. Obrony Terytorialnej z budynku przy ul. Katedralnej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Urząd rośnie w siłę. W latach 90-tych Urząd Miasta mieścił się o ile dobrze pamiętam w dwóch budynkach, a teraz? Administracja się rozbudowuje, a przemysł, biznes w mieście praktycznie nie rozwija się wcale. Za kilka lat w mieście zostaną same zakłady budżetowe.
Zatem teraz turystom będziemy pokazywać jak małpy w cyrku - urzędników... Skoro zabrali pieniądze z Trasy Turystycznej, to będzie trasa do urzędników! Może oni przyciągną turystów, zamiast Trasy Turystycznej?
Trzeba robić miejsce dla paciotków...
Głosujecie na tych nieudaczników a potem pretensje macie.
trasa ,trasa i po trasie .
Urząd rośnie w siłę. W latach 90-tych Urząd Miasta mieścił się o ile dobrze pamiętam w dwóch budynkach, a teraz? Administracja się rozbudowuje, a przemysł, biznes w mieście praktycznie nie rozwija się wcale. Za kilka lat w mieście zostaną same zakłady budżetowe.
Zatem teraz turystom będziemy pokazywać jak małpy w cyrku - urzędników... Skoro zabrali pieniądze z Trasy Turystycznej, to będzie trasa do urzędników! Może oni przyciągną turystów, zamiast Trasy Turystycznej?