W dniach 17-18 października, w Zarzeczu odbędzie się zjazd szkół im. Wincentego Witosa. Jego uczestnicy – głównie nauczyciele, będą mieli nie tylko okazję do spotkania, ale i do wymiany pomysłów na funkcjonowanie placówek edukacyjnych z uwzględnieniem możliwości wykorzystywania idei patrona szkoły współpracy z Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach oraz Instytutem Pamięci Narodowej.
W planie spotkania znajdzie się m.in. konferencja popularnonaukowa z udziałem prawnuka Wincentego Witosa – dra inż. Marka Steindela, spektakl w reżyserii Leszka Zdunia, czy zwiedzanie pałacu Dzieduszyckich, Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów oraz skansenu.
17 października 2024 r. Centrum Kultury w Zarzeczu, ul. Długa 2
Konferencja Wincenty Witos i jego dziedzictwo
Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu, ul. ks. Stanisława Gajeckiego 7
18 października 2024r. Markowa
SPEKTAKL „Trzy razy ON. Rzecz o Wincentym Witosie” odbędzie się 17 października o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku, ul. Jagiellońska 10A.
BEZPŁATNE wejściówki do odbioru w kasie MOK w Przeworsku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze