Reklama

Ósmy raz „wyganiali raka” [GALERIA]

Po raz ósmy w Przemyślu odbyła się impreza prozdrowotna pod hasłem „Wyganiamy raka”. W sobotnie (7 września br.) przedpołudnie około 100-osobowej grupie zawodniczek i zawodników towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.

Przedsięwzięcie to na stałe weszło już do kalendarza prozdrowotnych imprez w nadsańskim mieście. Od zarania głównym organizatorem jest podkarpacki oddział Polskiego Komitetu Zwalczania Raka na czele z jego szefem doktorem Janem Hołówką. Nasza redakcja była jednym z patronów medialnych imprezy. Od ośmiu lat akcja dedykowana jest osobom, które cierpią na choroby nowotworowe.

W tym roku można było wystartować na dwa sposoby: biegnąc lub jadąc na rowerze. Dla amatorów tego drugiego sposobu trasa była nieco dłuższa, bo liczyła ok. 15 km. Pozostali mieli do pokonania ok. 4 km. Na koniec wszyscy spotkali się na popularnych Werkach koło cerkwi na Wilczu, gdzie znajdowała się meta rajdu. W biegu wystartował m.in. radny Maciej Kamiński (PiS), innych przedstawicieli rady miejskiej tym razem nie było. Nie było także nikogo z władz miasta. To pierwszy taki przypadek w historii tego jedynego w swoim rodzaju w Polsce przedsięwzięcia. Szkoda. Wystartował natomiast były wiceprezydent Janusz Hamryszczak, który od pierwszej edycji jest wielkim fanem tej imprezy.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kaska - niezalogowany 2019-09-07 15:28:46

    Jak to? Nikogo nie bylo!? Szok!Az trudno uwierzyc.Sobota,dzien wolny od pracy i piekna pogoda.....No,coz.bywa i tak.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zaq - niezalogowany 2019-09-07 15:52:58

    Tylko szkoda, że z tego biegu zrobiły się  biegi rywalizacji i lansu PiS, a pamiętam jak parę lat temu piersze biegi były  tylko zabawa i brało udział  wielu pracowników  szpitala, a z tego co widzę  obecnie był były pracownik i jeden obecny, który wszędzie  się  pcha, a pracownicy niestety mają to daleko w d...e.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kaska - niezalogowany 2019-09-07 16:10:41

    Do Zag.  Przeczytaj  czlowieku jeszcze raz to  co tu napisales.Czy wiesz komu jest dedykowany ten bieg ? Czy jest jakas granica.......

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama