Po raz ósmy w Przemyślu odbyła się impreza prozdrowotna pod hasłem „Wyganiamy raka”. W sobotnie (7 września br.) przedpołudnie około 100-osobowej grupie zawodniczek i zawodników towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.
Przedsięwzięcie to na stałe weszło już do kalendarza prozdrowotnych imprez w nadsańskim mieście. Od zarania głównym organizatorem jest podkarpacki oddział Polskiego Komitetu Zwalczania Raka na czele z jego szefem doktorem Janem Hołówką. Nasza redakcja była jednym z patronów medialnych imprezy. Od ośmiu lat akcja dedykowana jest osobom, które cierpią na choroby nowotworowe.
W tym roku można było wystartować na dwa sposoby: biegnąc lub jadąc na rowerze. Dla amatorów tego drugiego sposobu trasa była nieco dłuższa, bo liczyła ok. 15 km. Pozostali mieli do pokonania ok. 4 km. Na koniec wszyscy spotkali się na popularnych Werkach koło cerkwi na Wilczu, gdzie znajdowała się meta rajdu. W biegu wystartował m.in. radny Maciej Kamiński (PiS), innych przedstawicieli rady miejskiej tym razem nie było. Nie było także nikogo z władz miasta. To pierwszy taki przypadek w historii tego jedynego w swoim rodzaju w Polsce przedsięwzięcia. Szkoda. Wystartował natomiast były wiceprezydent Janusz Hamryszczak, który od pierwszej edycji jest wielkim fanem tej imprezy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak to? Nikogo nie bylo!? Szok!Az trudno uwierzyc.Sobota,dzien wolny od pracy i piekna pogoda.....No,coz.bywa i tak.
Tylko szkoda, że z tego biegu zrobiły się biegi rywalizacji i lansu PiS, a pamiętam jak parę lat temu piersze biegi były tylko zabawa i brało udział wielu pracowników szpitala, a z tego co widzę obecnie był były pracownik i jeden obecny, który wszędzie się pcha, a pracownicy niestety mają to daleko w d...e.
Do Zag. Przeczytaj czlowieku jeszcze raz to co tu napisales.Czy wiesz komu jest dedykowany ten bieg ? Czy jest jakas granica.......
tylko czemu ten bieg był tak słabo rozreklamowany co widać po ilości osób.
Przed wyborami lokalni partyjniacy zrobią wszystko aby się przypodobać. Pytanie ? coś cie zrobili przez 4 lata aby leczenie raka i medykamenty były finansowane przez NFZ w 100 . Obłuda nie zna granic. Towarzysze zatrudnieni w spółkach skarbu państwa i samorządowych instytucjach, nie macie za krzty przyzwoitości . "Fuchy" "Pisewicze" zawdzięczacie Partii.Typowa NEOKOMUNA. Przy pomocy PEGASUSA zakupionego z publicznych finansów "dojdziecie" kto to pisze także zapraszam do dyskusji i wcale się nie boję.
dla ułatwienia podam, że jestem z Przemyśla i nie "cierpię" Rydzyka na którego "dojna zmiana" przeznaczyła 214 Milionów złotych polskich.
Polska na szarym końcu w leczeniu nowotworów, leki nowej generacji bez refundacji NFZ, Polacy umierają na raka, padają jak muchy....a TU" wyganiają" raka? i mamy w to uwierzyć?!
To się już robi nieznośne w życiu. Otwarcie kawałka drogi ex ksiądz. Wyganiamy raka ksiądz. Kiedy oni mają czas na naukę bożą?
Cyt: ".... przedstawicieli rady miejskiej tym razem nie było. Nie było także nikogo z władz miasta. To pierwszy taki przypadek w historii tego jedynego w swoim rodzaju w Polsce przedsięwzięcia".Szanowny Panie redaktorze tak olewają cenne inicjatywy "miejscy dygnitarze"! Należy z nimi zrobić to samo za czas jakiś! Nawet ten szef od antyfony nie pojawił się, niebywałe!
Jak to? Nikogo nie bylo!? Szok!Az trudno uwierzyc.Sobota,dzien wolny od pracy i piekna pogoda.....No,coz.bywa i tak.
Tylko szkoda, że z tego biegu zrobiły się biegi rywalizacji i lansu PiS, a pamiętam jak parę lat temu piersze biegi były tylko zabawa i brało udział wielu pracowników szpitala, a z tego co widzę obecnie był były pracownik i jeden obecny, który wszędzie się pcha, a pracownicy niestety mają to daleko w d...e.
Do Zag. Przeczytaj czlowieku jeszcze raz to co tu napisales.Czy wiesz komu jest dedykowany ten bieg ? Czy jest jakas granica.......