Reklama

OSP Urzejowice jako jedyna w powiecie z dofinansowaniem

Niemałe powody do radości mają strażacy ochotnicy z Urzejowic w gminie Przeworsk. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, w której służą, jako jedyna w powiecie przeworskim otrzymała dofinansowanie na zakup nowego wozu strażackiego.

Promesę na kwotę 425 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego odebrali we wtorek, 19 kwietnia, w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec razem z prezesem OSP Urzejowice Rafałem Sikorą. Finansowe wsparcie łącznie przyznano w sumie 41 jednostkom z województwa podkarpackiego. Pochodzi ono ze środków finansowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a także z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na uroczystości wręczenia promes obecni[paywall] byli: posłowie na Sejm RP Piotr Babinetz, Zbigniew Chmielowiec, Fryderyk Kapinos, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec wraz z zastępcami – st. bryg. Andrzejem Marczenią i st. bryg. Danielem Dryniakiem oraz prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Bogusław Kida. – Dziękuję wam za efektywną pracę, za poświęcenie i trud ponoszony w ciągłej walce o ochronę zdrowia, życia i mienia otaczającego nas społeczeństwa oraz godne pełnienie służby – powiedział do zgromadzonych na wydarzeniu przedstawicieli OSP komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec.

Reklama


fot.UG Przeworsk
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama