Mszą świętą w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Krzeczowicach rozpoczęły się 7 maja obchody 100-lecia tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Przewodniczyli jej proboszcz ks. Tadeusz Zagaja oraz kapelan OSP ks. Jakub Sieniawski.
Po mszy druhowie oraz zaproszeni goście – poseł Mieczysław Kasprzak, wiceprezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Witold Kazienko, burmistrz Andrzej Żygadło, prezes ZOSP Paweł Wajhajmer, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku bryg. Tomasz Dzień i[paywall] wiceprezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP Robert Ryzner wraz ze strażakami ochotnikami, ubranymi w galowe mundury – udali się na część oficjalną wydarzenia, podczas której została przybliżona historia jednostki oraz wręczone odznaczenia z okazji stulecia.
Dodatkowo, grono druhów otrzymało złoty, srebrny i brązowy medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”. Niezwykle ważną odznakę „Strażaka Wzorowego” otrzymali też kolejni strażacy-ochotnicy, przy czym jeden z nich został nią uhonorowany pośmiertnie.
Uroczystości zakończyło symboliczne „wbicie gwoździa”. Strażakom – jubilatom życzymy tyle samo powrotów, co wyjazdów i tego, by towarzyszące im motto: „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” niosło ze sobą nie tylko przesłanie sedna ich działań, ale przede wszystkim satysfakcję z pełnionej służby.

fot.UMiG Kańczuga
Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali: Z. Majkut, A. Majkut, A. Zając, T. Kochmański.

fot.UMiG Kańczuga
Srebrny medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali: R. Stanik, B. Klimczak, W. Duliban, J. Kościelny, M. Malik oraz P. Zając.

fot.UMiG Kańczuga
Brązowy medal został wręczony M. Kozakowi oraz M. Lalowiczowi. Odznaką „Strażaka Wzorowego” zostali uhonorowani: K. Broda, M. Ziółkowski, P.Białogłowski, S. Bolechała, M. Zygmunt, Ł. Wach, A. Bartman oraz pośmiertnie Ł. Pikuła.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze