Reklama

OSP Wyszatyce najlepszą drużyną powiatu

29/09/2019 15:54

Na stadionie w Żurawicy rozegrane zostały niedawno X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja OSP Wyszatyce.

Zawody organizowane są co dwa lata przez[paywall] oddział powiatowy związku OSP RP oraz komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Etap powiatowy poprzedza rywalizacja na poziomie gminnym. Co cztery lata zwycięzca etapu powiatowego bierze udział w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. Ta przypada dopiero za dwa lata (2021 rok), więc tegoroczny zwycięzca – OSP Wyszatyce – może się pochwalić jedynie prymem w powiecie.

Do zawodów przystąpiło 9 drużyn z: Bolestraszyc, Nizin, Wyszatyc, Dubiecka, Hureczka, Ujkowic, Fredropola, Sufczyny oraz Krasiczyna. Sędzią głównym zawodów był brygadier Bogusław Szczurko, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Na zawody złożyły się takie konkurencje, jak: bieg sztafetowy 7 x 50 m z przeszkodami, rozwinięcie bojowe oraz ocena musztry.

W konkurencji biegowej zawodnicy musieli w jak najkrótszym czasie poradzić sobie m.in. ze ścianką, równoważnią czy podłączeniem węża do rozdzielacza (to zadanie pochłania najwięcej czasu i ono zwykle waży losy drużyny).

W rozwinięciu bojowym należało w jak najkrótszym czasie uruchomić motopompę, podpiąć węże oraz na dystansie 90 m odpowiednio je rozwinąć. Na końcu toru znajdowały się pachołki, które za pomocą dostarczonej wody należało strącić ze statywów. Trzecia konkrecja– musztra – wymagała przede wszystkim umiejętnego dowodzenia drużyną.


Klasyfikacja ogólna:

Reklama

I – OSP Wyszatyce

II – OSP Niziny

III – OSP Krasiczyn

Klasyfikacja drużyn kobiecych:

I – OSP Niziny

II – OSP Wyszatyce

III – OSP Kupiatycze

Klasyfikacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych:

I – MDP Niziny

II – MDP Bolestraszyce


MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    xyz - niezalogowany 2019-09-29 17:59:47

    Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja OSP Wyszatyce, ale tylko grypa A

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    baca - niezalogowany 2019-09-29 21:13:38

    A jak tam grupa f 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zyx - niezalogowany 2019-09-30 13:49:09

    Pamiętajmy że jednostka OSP Wysztyce grupa C w ubiegłym roku wystąpiła na zawodach wojewódzkich;)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama