Na stadionie w Żurawicy rozegrane zostały niedawno X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja OSP Wyszatyce.
Zawody organizowane są co dwa lata przez[paywall] oddział powiatowy związku OSP RP oraz komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Etap powiatowy poprzedza rywalizacja na poziomie gminnym. Co cztery lata zwycięzca etapu powiatowego bierze udział w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. Ta przypada dopiero za dwa lata (2021 rok), więc tegoroczny zwycięzca – OSP Wyszatyce – może się pochwalić jedynie prymem w powiecie.
Do zawodów przystąpiło 9 drużyn z: Bolestraszyc, Nizin, Wyszatyc, Dubiecka, Hureczka, Ujkowic, Fredropola, Sufczyny oraz Krasiczyna. Sędzią głównym zawodów był brygadier Bogusław Szczurko, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Na zawody złożyły się takie konkurencje, jak: bieg sztafetowy 7 x 50 m z przeszkodami, rozwinięcie bojowe oraz ocena musztry.
W konkurencji biegowej zawodnicy musieli w jak najkrótszym czasie poradzić sobie m.in. ze ścianką, równoważnią czy podłączeniem węża do rozdzielacza (to zadanie pochłania najwięcej czasu i ono zwykle waży losy drużyny).
W rozwinięciu bojowym należało w jak najkrótszym czasie uruchomić motopompę, podpiąć węże oraz na dystansie 90 m odpowiednio je rozwinąć. Na końcu toru znajdowały się pachołki, które za pomocą dostarczonej wody należało strącić ze statywów. Trzecia konkrecja– musztra – wymagała przede wszystkim umiejętnego dowodzenia drużyną.
Klasyfikacja ogólna:
I – OSP Wyszatyce
II – OSP Niziny
III – OSP Krasiczyn
Klasyfikacja drużyn kobiecych:
I – OSP Niziny
II – OSP Wyszatyce
III – OSP Kupiatycze
Klasyfikacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych:
I – MDP Niziny
II – MDP Bolestraszyce
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja OSP Wyszatyce, ale tylko grypa A
Pamiętajmy że jednostka OSP Wysztyce grupa C w ubiegłym roku wystąpiła na zawodach wojewódzkich;)
Czemu nie napiszecie że czekali ponad godzinę po zawodach na wręczenie medali bo były marszałek się spóżnił .
Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja OSP Wyszatyce, ale tylko grypa A
A jak tam grupa f
Pamiętajmy że jednostka OSP Wysztyce grupa C w ubiegłym roku wystąpiła na zawodach wojewódzkich;)