Były emocje, zdrowa sportowa rywalizacja, wspaniały doping i satysfakcja z podołania wyzwaniu. Na płycie Stadionu Miejskiego w Sieniawie zmierzyło się łącznie 13 drużyn OSP z terenu miasta i gminy Sieniawa, w tym jedna żeńska (z Sieniawy) i trzy młodzieżowe – reprezentujące Sieniawę, Pigany i Rudkę. Po przeglądzie pododdziałów, które przeprowadził dowódca dh Kacper Ciurko, gości wydarzenia powitał komendant miejsko-gminny ZOSP RP w Sieniawie dh Eryk Ceglak, a otworzył je burmistrz Witold Mrozek.
– Niech te zawody i każde następne mobilizują was do rozwoju swojej sprawności fizycznej, zgrania drużynowego i umiejętności z zakresu obsługi sprzętu ratowniczego, tak abyście na każdej akcji wykorzystywali 100 procent swojego potencjału – zwrócił się do druhów.
Reklama
Rywalizacja drużyn pożarniczych była formą oceny stanu ich wyszkolenia i służyła popularyzacji problematyki ochrony przeciwpożarowej wśród mieszkańców. Stanowiła też okazję do integracji, jako że zawodom towarzyszył piknik obfitujący w atrakcje. Jednostki OSP zweryfikowały swoje umiejętności, startując w sztafecie pożarniczej i widowiskowym ćwiczeniu bojowym, a oceniała ich komisja, której przewodniczył mł. bryg. Adam Jurkiewicz z Komendy Powiatowej PSP w Przeworsku.
Sportowe emocje uzupełniła ceremonia[paywall] złożenia gratulacji i uhonorowania przez Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP Brązową Odznaką „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” druhny z młodzieżowej drużyny OSP w Sieniawie Marysi Mikulskiej. Powodem były jej sukcesy w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach powiatowych zajęła pierwszą lokatę, a w wojewódzkich drugą. Niestety nie udało jej się zanotować zwycięstwa w etapie centralnym, ale – jak podkreślono – już sam udział w nim był ogromnym wyróżnieniem.
Kolejne strażackie emocje szykują się 31 sierpnia, kiedy to po 17 latach przerwy przeprowadzone zostaną w Sieniawie zawody sportowo-pożarnicze szczebla powiatowego.
Najlepsza w grupie A (męskich drużyn pożarniczych) okazała się jednostka OSP „Orzeł” Sieniawa, 2. miejsce zajęła OSP Leżachów, a 3. – OSP Czerce. Dalej uplasowały się kolejno: OSP Rudka (4. miejsce), OSP Dybków i OSP Czerwona Wola (5. miejsce), OSP Dobra (6. miejsce), OSP Pigany (7. miejsce) i OSP Wylewa (8. miejsce). Jeśli chodzi o drużyny kobiece, pierwsza lokata przypadła druhnom z OSP „Orzeł” w Sieniawy. Wśród młodzieżowych drużyn pożarniczych najlepiej zaprezentowała się OSP MDP „Orzeł” w Sieniawie, a tuż za nią drużyny z Rudki i Pigan.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze