Reklama

Pełna mobilizacja strażaków ochotników

Były emocje, zdrowa sportowa rywalizacja, wspaniały doping i satysfakcja z podołania wyzwaniu. Na płycie Stadionu Miejskiego w Sieniawie zmierzyło się łącznie 13 drużyn OSP z terenu miasta i gminy Sieniawa, w tym jedna żeńska (z Sieniawy) i trzy młodzieżowe – reprezentujące Sieniawę, Pigany i Rudkę. Po przeglądzie pododdziałów, które przeprowadził  dowódca dh Kacper Ciurko, gości wydarzenia powitał komendant miejsko-gminny ZOSP RP w Sieniawie dh Eryk Ceglak, a otworzył je burmistrz Witold Mrozek.

Niech te zawody i każde następne mobilizują was do rozwoju swojej sprawności fizycznej, zgrania drużynowego i umiejętności z zakresu obsługi sprzętu ratowniczego, tak abyście na każdej akcji wykorzystywali 100 procent swojego potencjału – zwrócił się do druhów.

Reklama

Rywalizacja drużyn pożarniczych była formą oceny stanu ich wyszkolenia i służyła popularyzacji problematyki ochrony przeciwpożarowej wśród mieszkańców. Stanowiła też  okazję do integracji, jako że zawodom towarzyszył piknik obfitujący w atrakcje. Jednostki OSP zweryfikowały swoje umiejętności, startując w sztafecie pożarniczej i widowiskowym ćwiczeniu bojowym, a oceniała ich komisja, której przewodniczył mł. bryg. Adam Jurkiewicz z Komendy Powiatowej PSP w Przeworsku.

Sportowe emocje uzupełniła ceremonia[paywall] złożenia gratulacji i uhonorowania przez Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP Brązową Odznaką „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” druhny z młodzieżowej drużyny OSP w Sieniawie Marysi Mikulskiej. Powodem były jej sukcesy w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach powiatowych zajęła pierwszą lokatę, a w wojewódzkich drugą. Niestety nie udało jej się zanotować zwycięstwa w etapie centralnym, ale – jak podkreślono – już sam udział w nim był ogromnym wyróżnieniem.

Reklama

Kolejne strażackie emocje szykują się 31 sierpnia, kiedy to po 17 latach przerwy przeprowadzone zostaną w Sieniawie zawody sportowo-pożarnicze szczebla powiatowego.

Kto poradził sobie najlepiej?

Najlepsza w grupie A (męskich drużyn pożarniczych) okazała się jednostka OSP „Orzeł” Sieniawa, 2. miejsce zajęła OSP Leżachów, a 3. – OSP Czerce. Dalej uplasowały się kolejno: OSP Rudka (4. miejsce), OSP Dybków i OSP Czerwona Wola (5. miejsce), OSP Dobra (6. miejsce), OSP Pigany (7. miejsce) i OSP Wylewa (8. miejsce). Jeśli chodzi o drużyny kobiece, pierwsza lokata przypadła druhnom z OSP „Orzeł” w Sieniawy. Wśród młodzieżowych drużyn pożarniczych najlepiej zaprezentowała się OSP MDP „Orzeł” w Sieniawie, a tuż za nią drużyny z Rudki i Pigan.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/07/2024 11:13
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama