Reklama

Pełne energii święto gminy Krasiczyn

Tegoroczne Święto Gminy Krasiczyn upłynęło pod znakiem pięknej pogody i dobrej zabawy. Biesiadnikom zaserwowano atrakcje sportowe, muzyczne i taneczne, a także pyszną strawę i konkursy z animatorami. Zwieńczeniem naszpikowanego ciekawymi propozycjami dnia była zabawa taneczna.

Szósta edycja święta gminy zorganizowana została w gościnnych progach zamku i parku w Krasiczynie. Na zamkowym dziedzińcu mieszkańców i sympatyzujących z gminą oraz zaproszonych gości, w tym posła Marka Kuchcińskiego i starostę przemyskiego Bożenę Ryczan, powitał wójt Krzysztof Dobrowolski i dyrektor Zamku w Krasiczynie Magdalena Ziemska.

Tego dnia działo się naprawdę wiele, wachlarz przygotowanych atrakcji był tak szeroki, że każdy z powodzeniem mógł znaleźć co dla siebie. Po 13 latach przerwy w ramach święta na boisku sportowym w Olszanach rozegrano turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Krasiczyn, który poprzedził część oficjalną. Główne trofeum powędrowało do drużyny z Olszan, drugie miejsce zajęła drużyna z Korytnik, a trzecią lokatę reprezentacja Śliwnicy. Tytułem najlepszego zawodnika wyróżniono natomiast Miłosza Młynarskiego. Jak zapowiedział K. Dobrowolski, sportowa rywalizacja będzie kontynuowana i znajdzie stałe miejsce w kalendarzu gminnych imprez. „Odkurzone” zostaną też rozgrywki w piłce siatkowej.

Reklama

Muzycznych i tanecznych akcentów było tak wiele, że trudno wszystkie zliczyć. Publiczność bawili: grupa wokalna z Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie, zespoły z Przedszkola Sióstr Służebniczek, Tęczowego Przedszkola, Szkoły Podstawowej w Olszanach i GOK-u, a także tancerze ze Studia Tańca Chillout z Przemyśla. Na scenie zaprezentowała się też Ewelina Kasperska i Goście, którzy wystąpili z nastrojowym recitalem „Przeboje – Nastroje”. O bisy i sympatię publiczności powalczył także zespół Oreada, który zagrał na folkową nutę. Atrakcyjnym przerywnikiem był z kolei pokaz grupy Sinkyokushin Przemyśl Karate Club z Przemyskiej Szkoły Karate. Gromkie brawa[paywall] zebrał również Szymon Samulak – wschodząca gwiazda muzyki disco polo dance, który skutecznie zagrzewał przybyłych do tańca.

Reklama

Pyszne jadło, cudowna atmosfera

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, ci oblegali dmuchańce i chętnie startowali w konkursach. Darmowa wata cukrowa i popcorn niewątpliwie też zrobiły furorę. Co bardziej ciekawi mogli obejrzeć nowoczesny sprzęt żołnierzy WOT i wozy gaśnicze strażaków ochotników. Było też piękne rękodzieło wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korytnikach i sposobność do zapisania się do bazy dawców szpiku Fundacji DKMS. Jak zawsze na medal spisały się gospodynie z kół w Śliwnicy i Prałkowcach, zapraszając uczestników na smaczne domowe przysmaki. Atmosfera radosnej zabawy udzieliła się wszystkim bez wyjątku, więc nie będzie  przesadą napisać, że tegoroczne święto zostało przygotowane na piątkę z plusem. Jego organizatorami byli gmina Krasiczyn i Gminny Ośrodek Kultury w Krasiczynie wespół z Zespołem Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/09/2024 13:05
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama