Tegoroczne Święto Gminy Krasiczyn upłynęło pod znakiem pięknej pogody i dobrej zabawy. Biesiadnikom zaserwowano atrakcje sportowe, muzyczne i taneczne, a także pyszną strawę i konkursy z animatorami. Zwieńczeniem naszpikowanego ciekawymi propozycjami dnia była zabawa taneczna.
Szósta edycja święta gminy zorganizowana została w gościnnych progach zamku i parku w Krasiczynie. Na zamkowym dziedzińcu mieszkańców i sympatyzujących z gminą oraz zaproszonych gości, w tym posła Marka Kuchcińskiego i starostę przemyskiego Bożenę Ryczan, powitał wójt Krzysztof Dobrowolski i dyrektor Zamku w Krasiczynie Magdalena Ziemska.
Tego dnia działo się naprawdę wiele, wachlarz przygotowanych atrakcji był tak szeroki, że każdy z powodzeniem mógł znaleźć co dla siebie. Po 13 latach przerwy w ramach święta na boisku sportowym w Olszanach rozegrano turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Krasiczyn, który poprzedził część oficjalną. Główne trofeum powędrowało do drużyny z Olszan, drugie miejsce zajęła drużyna z Korytnik, a trzecią lokatę reprezentacja Śliwnicy. Tytułem najlepszego zawodnika wyróżniono natomiast Miłosza Młynarskiego. Jak zapowiedział K. Dobrowolski, sportowa rywalizacja będzie kontynuowana i znajdzie stałe miejsce w kalendarzu gminnych imprez. „Odkurzone” zostaną też rozgrywki w piłce siatkowej.
Muzycznych i tanecznych akcentów było tak wiele, że trudno wszystkie zliczyć. Publiczność bawili: grupa wokalna z Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie, zespoły z Przedszkola Sióstr Służebniczek, Tęczowego Przedszkola, Szkoły Podstawowej w Olszanach i GOK-u, a także tancerze ze Studia Tańca Chillout z Przemyśla. Na scenie zaprezentowała się też Ewelina Kasperska i Goście, którzy wystąpili z nastrojowym recitalem „Przeboje – Nastroje”. O bisy i sympatię publiczności powalczył także zespół Oreada, który zagrał na folkową nutę. Atrakcyjnym przerywnikiem był z kolei pokaz grupy Sinkyokushin Przemyśl Karate Club z Przemyskiej Szkoły Karate. Gromkie brawa[paywall] zebrał również Szymon Samulak – wschodząca gwiazda muzyki disco polo dance, który skutecznie zagrzewał przybyłych do tańca.
Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, ci oblegali dmuchańce i chętnie startowali w konkursach. Darmowa wata cukrowa i popcorn niewątpliwie też zrobiły furorę. Co bardziej ciekawi mogli obejrzeć nowoczesny sprzęt żołnierzy WOT i wozy gaśnicze strażaków ochotników. Było też piękne rękodzieło wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korytnikach i sposobność do zapisania się do bazy dawców szpiku Fundacji DKMS. Jak zawsze na medal spisały się gospodynie z kół w Śliwnicy i Prałkowcach, zapraszając uczestników na smaczne domowe przysmaki. Atmosfera radosnej zabawy udzieliła się wszystkim bez wyjątku, więc nie będzie przesadą napisać, że tegoroczne święto zostało przygotowane na piątkę z plusem. Jego organizatorami byli gmina Krasiczyn i Gminny Ośrodek Kultury w Krasiczynie wespół z Zespołem Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze