Reklama

Pensja wójta gminy i diety radnych w górę

Jednym z elektryzujących opinię społeczną punktów ostatniej sesji rady gminy Horyniec-Zdrój był z pewnością ten dotyczący zarobków włodarza Roberta Serkisa. 30 października radni zwiększyli jego uposażenie, podwyższając je o kwotę przeszło 3 tysięcy złotych. Przegłosowali też nowe stawki diet.

Robertowi Serkisowi decyzją radnych (przy jednym głosie wstrzymującym się) na ostatniej sesji 30 października ustalono nową wysokość pensji, na którą złożą się: 9800 zł wynagrodzenia zasadniczego, 3050 zł dodatku funkcyjnego oraz dodatek specjalny w wysokości 30 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 3855 zł.

Dodatek stażowy wójta to 20 proc. pensji zasadniczej, czyli dodatkowe 1960 złotych. Razem gospodarz gminy zarobi więc teraz 18 tys. 665 zł (brutto) miesięcznie.

Jak uzasadnili radni, podwyżka to pokłosie przyjętej przez parlament 17 września 2021 roku zmian w ustawie o...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 84% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama