Reklama

Piękny jubileusz Szkoły Podstawowej w Bolestraszycach. 70-latka, a wciąż… dzierlatka [ZDJĘCIA]

„Szkoła, choć ma 70 lat, nie jest staruszką. Jest wręcz przeciwnie – czuje się młoda, jest coraz piękniejsza i zasobniejsza” – takie zdanie można znaleźć w specjalnie wydanym folderze z okazji 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Piotra Michałowskiego w Bolestraszycach. I nie ma w tym stwierdzeniu ani krzty nieprawdy. 21 stycznia br. w Villi Bolestraszyce odbyły się piękne uroczystości jubileuszowe.

Impreza zainaugurowana została w szkole, by po wpisach do księgi pamiątkowej, przenieść się do kościoła parafialnego w Bolestraszycach, gdzie odbyła się uroczysta eucharystia w podzięce za 70 lat istnienia placówki. Areną głównego punktu programu były gościnne progi Villi Bolestraszyce. Tam w obecności m.in.: biskupa pomocniczego Archidiecezji Przemyskiej Krzysztofa Chudzio, posła na Sejm RP Marka Rząsy, starosty przemyskiego Jana Pączka, wójta gminy Żurawica Tomasza Szeleszczuka, komendantów służb mundurowych z Przemyśla i okolic (wymienić wszystkich obecnych nie sposób – przepraszamy!), grona pedagogicznego czy mieszkańców, swoje umiejętności zaprezentowali starsi i młodsi. Program artystyczny porwał wszystkich. Był bogaty i niezwykle różnorodny.  

Gospodarzem jubileuszu była dyrektor bolestraszyckiej podstawówki Renata Haśkiewicz-Kudła. Dla niej był to podwójny jubileusz, bo w tym samym dniu świętowała 40-lecie pracy pedagogicznej.

Reklama

 

Szerzej w papierowym numerze ŻP.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama