Reklama

Pierogowy rekord pobity! [ZDJĘCIA]

Tradycyjne, bałkańskie, leśne, z owocami, kurkami, wątróbką, kaszą, grzybami, lubczykiem, a nawet karpiem... Smakosze pierogów naprawdę mieli w czym wybierać. Na tegoroczne Święto Pieroga w Horyńcu-Zdroju ulepiono ich aż 18 tysięcy. Apetyty dopisywały, więc przygotowany zapas rozszedł się w mgnieniu oka. Z imprezy nikt nie wyszedł głodny.

15 sierpnia w Parku Zdrojowym w Horyńcu-Zdroju na wielbicieli pierogów czekały specjały przygotowane przez 9 kół gospodyń wiejskich.

W konkursie na najsmaczniejsze specjalnie przygotowane pierogi o laur zwycięstwa walczyły panie z: Horyńca-Zdroju, Lubyczy Królewskiej, Werchraty, Dziewięcierza, Radruża, Krowicy Samej, Krowicy Hołodowskiej, Krowicy Lasowej i Budomierza.

Pierogowa uczta, bo tak trzeba nazwać to wydarzenie, biorąc pod uwagę fakt, że[paywall] specjałów z różnorakim nadzieniem przygotowano aż... 18 tysięcy, ściągnęła do uzdrowiska prawdziwe tłumy. Udało się też przy okazji pobić rekord poprzedniej edycji, podczas której ulepiono ich o 2 tysiące mniej.


Pierogi rozpływały się w ustach i w mig znikały z talerzy. Jak informują organizatorzy – do ostatniego wyprzedały się, zanim kapela ludowa skończyła grać. Wytypowano też zwycięzców tegorocznej edycji.

W tym roku pierwsza nagroda w pierogowym konkursie powędrowała do pań z Werchraty, które serwowały pierogi bałkańskie z sosem czosnkowym. Zasłużone, drugie miejsce zdobyło KGW Horyniec-Zdrój, które zaproponowało pierogi Leśne Runo w kolorze zielonym – z mięsem z bobra i sosem chrzanowo-żurawinowym, a trzecią lokatę zajęły gospodynie z Radruża. Ich pierogi z kurkami skradły serca jury, w którym zasiadały przedstawicielki wszystkich 9 KGW.

Reklama

Coś dla brzucha i dla ucha

Naturalnie nie tylko pierogi stanowiły tego dnia ofertę degustacyjną. Znalazło się też i coś dla amatorów swojskich wypieków, serów czy miodów.

Kiedy napełniano brzuchy, najmłodsi korzystali też z przygotowanych dla nich atrakcji, a ze sceny płynęły przyjemne dla ucha melodie w wykonaniu kapel: Braciaki, Czerwona Jarzębina, Galicjanie z Narola i Obrzędowego Zespołu Śpiewaczego Galicjanki z Roztocza.

Urozmaiceniem bogatej oferty były też wyroby rękodzielników, które można było tego dnia oglądać i zakupić, a wisienkę na torcie stanowił koncert w wykonaniu Zespołu Graffiti. Impreza – ze wszech miar udana – zadowoliła nawet najwybredniejszych smakoszy, bo kto nie lubi pierogów? W gronie uczestników już też pojawiły się głosy, że 18 tysięcy pierogów to jednak mało i za rok należałoby podbić stawkę, przygotowując ich ponad 20 tysięcy.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Edward Miazga - niezalogowany 2021-08-29 11:23:16

    Redakcja Życia jak widać wspiera obce ludy, w tym wypadku z Indonezji, którzy opanowali forum i wspierają narrację dziennikarską. Co komentarz, tym więcej ahów i ohów.  Tak trzymać. A gdzie jest ten gość, co niedawno pisał, że ma dość? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama