Reklama

Pierwsze naczepy w tym roku zatrzymano na granicy

26/01/2019 14:00

Naczepy warte łącznie ok. 60 tysięcy złotych zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Pierwsza miała przerobione numery identyfikacyjne, z kolei druga widnieje w międzynarodowych bazach policyjnych jako utracona na terytorium Polski.

Oba zdarzenia miały miejsce w późnych godzinach wieczornych na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce, w trakcie odprawy granicznej pojazdów ciężarowych wyjeżdżających z Polski na Ukrainę. Kierowcą zestawu ciężarowego był 29-letni obywatel Ukrainy. Strażnik graniczny kontrolujący ciężarówkę zwrócił uwagę na nietypowo wyglądające numery identyfikacyjne naczepy marki Schmitz, wartej ok. 15 tysięcy złotych. Przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu używanego w takich sytuacjach ustalił, że oryginalne znaki zostały zeszlifowane, a w ich miejsce naniesiono nowe numery.

Kierowcą ciągnika siodłowego, który ciągnął przyczepę marki Janmil, wartą ok. 45 tysięcy złotych, również był obywatel zza wschodniej granicy. Ta widniała w międzynarodowych bazach poszukiwawczych jako utracona na terytorium Polski. W bieżącym roku to pierwsze naczepy zatrzymane przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej na Podkarpaciu. W minionym, 2018 roku, zatrzymali oni 15 sztuk różnego rodzaju naczep, o łącznej wartości przekraczającej pół miliona złotych.

Reklama


fot.serwis BiOSG
del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama