Reklama

Pierwsze pół godziny 1 zł, potem 2 zł za parkowanie

Podczas dzisiejszej (24 września br.) sesji Rady Miasta Przemyśla radni zdecydowali o zmianie wysokości stawek opłaty za parkowanie w strefach płatnego parkingu na terenie miasta.

Do tej pory za pierwszą i każdą kolejną godzinę parkowania pojazdem kierujący musiał uiścić 2 zł. Przemyska Kongregacja Kupiecka podjęła inicjatywę o zmianie stawek. Ich propozycja zakładała, że za pierwsza godzina postoju kosztowałaby 1 zł, każda następna 2 zł. Ten pomysł nie spodobał się jednak ani prezydentowi miasta Robertowi Chomie, ani Wydziałowi Komunikacji, Transportu i Dróg UM w Przemyślu, którzy wyrazili negatywną opinię. Oczywiście wszystko przez spadek dochodów do budżetu miasta.
Podczas sesji doszło jednak do swoistego kompromisu. Poprawkę do projektu uchwały wniósł radny Dariusz Iwaneczko (PiS), która proponowała opłatę w wysokości 1 zł za pierwsze pół godziny parkingu, 2 zł – za drugą i każdą następną. Choć ta propozycja nie zadowalała szefa Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Ryszarda Miłoszewskiego, radni podczas głosowania byli jednomyślni. W soboty stawki za parkowanie pozostają bez zmian, czyli 2 zł za pierwszą i kolejne godziny. Nowe stawki obowiązywać będą od 1 stycznia 2016 r.
Szersza relacja z sesji w papierowym wydaniu naszego tygodnika.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2015-09-24 18:03:17

    I znów   , nawet     w  takim Przemyślu  , kolejne  dokuczliwe opłaty . Opłaty śmieciowe   podatek   za psa ,  / bardzo głupie /, a teraz   jak  w wielkich miastach - strefy płatnego parkowania. I nie rzecz   w   wielkości tych nieszczęsnych opłat , ale    w zasadzie , że istnieją lub będą istnieć.  To może tak podatek   od szlifowania chodników ; szczególnie    dokuczliwy / sprawiedliwy  / obowiązujący  w centrum . Wiele  debilnych pomysłów  da się 'uzasadnić'  na korzyść rządzących.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    www - niezalogowany 2015-09-24 18:19:11

    Właśnie wróciłem z Krakowa. Zapomnij o darmowym parkowaniu pod którymkolwiek  urzędem. Placówka przy al. Powstania Warszawskiego 10 - sprawdź koniecznie - parking płatny 5 złotych za godzinę.  Przekroczony czas o 4 minuty - kolejne 5 złotych.  64 minuty - 10 złotych.  Tym się różni wielkie miasto od grajdoła....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Piter - niezalogowany 2015-09-25 08:43:29

    Powiem krótko. Za dużo ukraińców w urzędach. Pyski im spuchły z dobrobytu w MOIM Kraju. Trzeba ich jakoś wypędzić z tego miasta. Tylko jak?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama