W przedostatnim tygodniu czerwca w Urzędzie Gminy Lubaczów doszło do podpisania umowy z wykonawcą inwestycji drogowych, których mieszkańcy wyczekiwali od dawna. Będą się jednak musieli uzbroić w cierpliwość, bo finał wszystkich planowanych prac przewidziany jest w trzecim kwartale przyszłego roku.
Niemniej jednak pierwszy krok w kwestii pozytywnych zmian w obszarze infrastruktury drogowej gminy został już zrobiony. 23 czerwca wójt Wiesław Kapel parafował umowę z wykonawcą, którym będzie firma Strabag. W jej imieniu dokument podpisał dyrektor rzeszowskiego oddziału Maciej Łukaszek. Planowany zakres prac jest szeroki i jak podkreślał W. Kapel na spotkaniu z przedstawicielami wykonawcy – jest to największa inwestycja w infrastrukturę drogową, jaką realizowała gmina Lubaczów, i to zarówno pod względem zakresu, jak i samego finansowania. Co konkretnie zostanie zrobione? Szykuje się m.in. przebudowa wybranych odcinków dróg, ale też budowa nowych odcinków chodników, kanalizacji deszczowej i[paywall] kanału technologicznego. Pojawi się też oświetlenie. Wszystkie te zmiany na plus odczują mieszkańcy: Młodowa (a konkretnie ul. Sąsiedzkiej i Błonie), Mokrzycy (inwestycja obejmie obszar działki o nr. ewid. 167/5), Szczutkowa Mielniki, Bałajów, Lisich Jam (ul. Ogrodowa) i Załuża (do cmentarza) oraz Dąbrowy (od Skrzyżowania z drogą na Kornagi do kościoła w Dąbrowie). W Opace, na odcinku od świetlicy do drogi tzw. obwodnicy ma z kolei powstać ciąg pieszo-rowerowy. Wszystkie prace mają pochłonąć 8 mln 963 tys. 296,49 zł. W 95 procentach koszty pokryje dofinansowanie z rządowego programu „Polski Ład”.
Gmina w kwestii drogowych inwestycji nie mówi jeszcze ostatniego słowa. Obecnie trwa także procedura przetargowa związana z wyłonieniem wykonawcy robót, z którym podpisana zostanie umowa na budowę drogi osiedlowej w miejscowości Dąbków – osiedle.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze