Przechodzień, będący na przejściu dla pieszych, jest nietykalny. Każdy kierowca musi o tym wiedzieć. 59-letni Francuz pewnie zapomniał. Skutki były opłakane.
Do wypadku doszło 8 grudnia br., przed godziną 17, w Szówsku. Było już ciemno… Jak wstępnie ustalili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, kierujący fordem 59-letni obywatel Francji, jadąc w kierunku Jarosławia, potrącił mężczyznę na oznakowanym przejściu dla pieszych. 19-letni mieszkaniec gminy Wiązownica z obrażeniami trafił do szpitala. Kierujący fordem w chwili zdarzenia był trzeźwy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tam jest na tyle jasno, że powinien widzieć, A jak się widzi że ktoś inny z drugiej strony się zatrzymał to też trzeba się zatrzymać A nie zapierdzielać I mieć gdzieś wszystkich innych bo myśli się że jest się Panem świata.
Obowiązek jest, ale poza terenem zabudowanym.
Gdyby kierowca zachował odpowiednią prędkość nie byłoby problemu. Jechał szybko i przez niego chłopak wylądował w szpitalu. Poza tym raczej chłopak nie myślał o odblaskach idąc do kościoła
A wiadomo z jaka prędkością poruszał się pojazd?
Na oznakowany przejściu i oświetlonym w terenie zabudowanym nie ma takiego obowiązku
Nie da się ukryć że przejście jest trochę w złym miejscu bo pomiędzy dwoma zakretami . A przejście jest oznaczone ale słabo brak znaków dużo wcześniej od przejścia
Czy pieszy miał odblaski?
Tam jest na tyle jasno, że powinien widzieć, A jak się widzi że ktoś inny z drugiej strony się zatrzymał to też trzeba się zatrzymać A nie zapierdzielać I mieć gdzieś wszystkich innych bo myśli się że jest się Panem świata.
Ale pieszy ma obowiązek nosić odblaski