Przez 30 ostatnich lat były Marszałek Sejmu RP, przemyślanin, poseł Marek Kuchciński był szefem okręgowych struktur Prawa i Sprawiedliwości na naszym terenie. Kilka dni temu zastąpił go na tym stanowisku wicemarszałek województwa podkarpackiego, również przemyślanin, Piotr Pilch.
Decyzja o tym zapadła podczas obrad Komitetu Politycznego PiS 20 maja br., a 15 czerwca br. parafował ją prezes partii Jarosław Kaczyński. Wicemarszałek województwa podkarpackiego P. Pilch został pełnomocnikiem okręgowym PiS w okręgu nr 58 – Przemyśl. Do tej pory, przez 30 lat, funkcję tę pełnił Marek Kuchciński. Szefami pozostałych czterech okręgów na Podkarpaciu zostali: Ewa Leniart, Piotr Babinetz, Jan Warzecha i Lucjusz Nadbereżny[paywall].
P. Pilch szefować będzie strukturom PiS w następujących obszarach: miasto Przemyśl oraz powiaty bieszczadzki, jarosławski, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski i sanocki.
– Decyzją szefostwa partii na Podkarpaciu, zamiast dwóch okręgów, jest pięć. Dla mobilności większej liczby miejsc decyzyjnych. Dla mnie to kolejne wyzwanie i ogrom obowiązków, zwłaszcza w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych czy samorządowych. Moja nowa rola to także organizacja struktur, przegląd aktualnych kadr, wzmocnienie środowiska PiS w regionie. Musimy być znacznie bliżej ludzi. Marszałek Kuchciński przez 30 lat był w naszej partii najważniejszą osobą w województwie, ale i teraz będzie miał wielki wpływ na funkcjonowanie. Został bowiem koordynatorem, opiekunem nas jako pełnomocników – powiedział P. Pilch.
W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi zapytaliśmy wicemarszałka województwa podkarpackiego, czy nie będzie aby kandydatem PiS na fotel prezydenta Przemyśla. – Dochodzą do mnie takie informacje, ale od razu chcę je zdementować. Absolutnie o tym nie myślę. Od 15 lat realizuję zadania wojewódzkie, doskonale się w tym czuję – zapewnił.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I jakie to ma znaczenie? Jeden partyjniak z egzekutywy zastąpi drugiego partyjniaka. PiS to PZPR-bis z tym, że tamci byli skromniejsi i mieli jakieś zasady.
I jakie to ma znaczenie? Jeden partyjniak z egzekutywy zastąpi drugiego partyjniaka. PiS to PZPR-bis z tym, że tamci byli skromniejsi i mieli jakieś zasady.