Reklama

Piotr Pilch zastąpił Marka Kuchcińskiego

Przez 30 ostatnich lat były Marszałek Sejmu RP, przemyślanin, poseł Marek Kuchciński był szefem okręgowych struktur Prawa i Sprawiedliwości na naszym terenie. Kilka dni temu zastąpił go na tym stanowisku wicemarszałek województwa podkarpackiego, również przemyślanin, Piotr Pilch.

Decyzja o tym zapadła podczas obrad Komitetu Politycznego PiS 20 maja br., a 15 czerwca br. parafował ją prezes partii Jarosław Kaczyński. Wicemarszałek województwa podkarpackiego P. Pilch został pełnomocnikiem okręgowym PiS w okręgu nr 58 – Przemyśl. Do tej pory, przez 30 lat, funkcję tę pełnił Marek Kuchciński. Szefami pozostałych czterech okręgów na Podkarpaciu zostali: Ewa Leniart, Piotr Babinetz, Jan Warzecha i Lucjusz Nadbereżny[paywall].

P. Pilch szefować będzie strukturom PiS w następujących obszarach: miasto Przemyśl oraz powiaty bieszczadzki, jarosławski, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski i sanocki.

Reklama

– Decyzją szefostwa partii na Podkarpaciu, zamiast dwóch okręgów, jest pięć. Dla mobilności większej liczby miejsc decyzyjnych. Dla mnie to kolejne wyzwanie i ogrom obowiązków, zwłaszcza w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych czy samorządowych. Moja nowa rola to także organizacja struktur, przegląd aktualnych kadr, wzmocnienie środowiska PiS w regionie. Musimy być znacznie bliżej ludzi. Marszałek Kuchciński przez 30 lat był w naszej partii najważniejszą osobą w województwie, ale i teraz będzie miał wielki wpływ na funkcjonowanie. Został bowiem koordynatorem, opiekunem nas jako pełnomocników – powiedział P. Pilch.

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi zapytaliśmy wicemarszałka województwa podkarpackiego, czy nie będzie aby kandydatem PiS na fotel prezydenta Przemyśla. – Dochodzą do mnie takie informacje, ale od razu chcę je zdementować. Absolutnie o tym nie myślę. Od 15 lat realizuję zadania wojewódzkie, doskonale się w tym czuję – zapewnił.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    superdrab_21 2022-07-06 19:14:13

    I jakie to ma znaczenie?  Jeden partyjniak z egzekutywy zastąpi drugiego partyjniaka.  PiS to PZPR-bis z tym, że tamci byli skromniejsi i mieli jakieś zasady.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama