Reklama

Plener w urokliwym miejscu

01/10/2015 18:30

Po raz siedemnasty w ginie Narol odbył się plener malarsko-fotograficzny. W tym roku miejscem spotkania młodych artystów była Łówcza – urokliwie położona wieś nad potokiem o tej samej nazwie.

Plener co roku organizowany jest pod hasłem „Czyste środowisko w oczach dziecka”. Młodzież pod okiem nauczycieli plastyki i artystów uczestniczy w warsztatach plastycznych tworząc różnymi technikami obrazy architektury i przyrody...
Organizatorzy pleneru i warsztatów, czyli Grzegorz Wajs, Konrad Kopczacki, Wiesław Ciećka i Krzysztof Świętojański zapraszają uczniów z kilkunastu szkół gimnazjalnych w województwie. W tegorocznym spotkaniu wzięli udział uczniowie: Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu pod opieką Tomasza Potuczko, Zespołu Szkół Publicznych w Młodowie pod opieką Roberta Pałczyńskiego, Zespołu Szkół w Starym Dzikowie pod opieką Bogdana Ozimka. Narolską gminę reprezentowali uczniowie: Zespołu Szkół w Łukawicy pod opieką Wiesława Ciećki, Zespołu Szkół w Rudzie Różanieckiej pod opieką Grzegorza Wajsa oraz Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 r. w Narolu pod opieką Konrada Kopczackiego.
Na plener co roku zapraszani są uznani artyści, którzy mistrzowskim okiem czuwają nad pracą młodzieży, udzielając fachowych rad i wskazówek. Po raz kolejny na plener do Narola przyjechali: Barbara i Marek Maczugowie, Elżbieta i Henryk Góranowie, oraz Elżbieta i Brunon Lemkowie, a także Andrzej Opak i Czesław Ams którzy są stałymi uczestnikami tego wydarzenia.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama