140 kartek wpłynęło na organizowany już po raz szósty konkurs na kartkę świąteczną z motywem Jarosławia. Najlepsze prace w czterech kategoriach wybrano w poniedziałek, 1 kwietnia, a cztery dni później (5 kwietnia br.) odbyła się uroczystość rozdania nagród.
Liczba prac zgłoszonych na konkurs świadczy, że inicjatywa organizowana pod egidą urzędu miasta dwa razy do roku, przed Bożym Narodzeniem i w okresie Wielkiej Nocy, cieszy się niesłabnącą popularnością[paywall]. Jak zwykle wybór był niełatwy, o czym świadczy choćby liczba wyróżnień, ale i np. brak pierwszego miejsca w kategorii przedszkolaków czy szkół ponadpodstawowych. Największy ścisk w czołówce panował wśród najmłodszych uczestników konkursu. Jury oceniające kartki przyznało tu dwa wyróżnienia, jedno trzecie miejsce i dwa równorzędne drugie. Te przypadły w udziale Laurze Smerece i Stelli Dziukiewicz, uczęszczającym do Miejskiego Przedszkola nr 8 Montessori. W kategorii szkół podstawowych nagroda przypadła Amelii Teledze z SP ss. Niepokalanek. Wśród uczniów szkół średnich nie udało się wyłonić zwycięzcy. W tej kategorii przyznano za to dwa wyróżnienia dla uczennic jarosławskiego „plastyka” – Jowity Maliczowskiej i Aleksandry Waliczek. Wreszcie w kategorii „mieszkaniec” laur zwycięzcy przypadł Edycie Krzeszowiec. Wszyscy wyróżnieni obdarowani zostali upominkami, między innymi biletami do kina lub do podziemnego przejścia, śpiewnikami, albumami i materiałami promocyjnym. Tradycyjnie już zwycięskie kartki zostały wydrukowane i zostaną wysłane w oficjalnej korespondencji ratusza. Wszystkie prace będzie można obejrzeć na specjalnej wystawie pokonkursowej, urządzonej w głównej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fredry w Jarosławiu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze