Reklama

Podkarpacie oczami absolwentów. O mieszkańcach, dziedzictwie i potencjale regionu

Trzecia edycja konkursu prac dyplomowych „Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia” za nami. Wśród laureatów organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego konkursu są także autorzy prac z Przemyśla.

Ogłoszony na wiosnę konkurs „Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia” adresowany był do absolwentów szkół wyższych, których obronione prace dyplomowe dotyczą historii, oblicza lub przyszłości tego regionu, a łączna pula nagród w nim wynosiła 15 tys. zł. O nagrodę mogli walczyć studenci, autorzy obronionych prac dyplomowych, którzy: mieszkają na Podkarpaciu lub są słuchaczami działających na jego terenie uczelni. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach, a wręczyli je wicemarszałek Piotr Pilch oraz członek Zarządu Województwa Podkarpackiego zarządu Anna Huk. W zorganizowanym pod koniec grudnia spotkaniu ze studentami wzięli także udział członkowie kapituły konkursowej: Jacek Magdoń z Instytutu Pamięci Narodowej i radny województwa, Tomasz Michalski – zastępca dyrektora WDK w Rzeszowie ds. Podkarpackiego Centrum Nauki oraz Robert Godek – dyrektor Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego urzędu marszałkowskiego.

– Życzę wam powodzenia i mam nadzieję, że w przyszłości będziecie związani z Podkarpaciem zawodowo – powiedziała do laureatów A. Huk.

Reklama

Spośród 19 prac dyplomowych[paywall] zgłoszonych do 3. edycji wyłoniono te najlepsze. Ich wysoki poziom podkreślił wymieniony już Robert Godek. W kategorii „dziedzictwo Podkarpacia w jego wszechstronnych ujęciu i rozumieniu” nagrody przyznano: Katarzynie Witalis, za pracę poświęconą polichromii ściennej drewnianego kościółka w Haczowie, a wyróżnienia Aleksandrze Ledwójcik – za pracę dotyczącą wykorzystania przyrodniczo-kulturowego dziedzictwa Kolbuszowej oraz Joannie Jęczalik – za tę, której bohaterkami były galicyjskie fotografki działające na przełomie XIX i XX wieku. W drugiej kategorii, w której mieściły się m.in. prace omawiające w sposób twórczy i inspirujący procesy społeczno-gospodarcze w konkretnym krajobrazie kulturowym naszego regionu, a także potencjał rozwojowy Podkarpacia czy innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii i infrastruktury, nagrodzono Marcina Ziobrę – za pracę poświęconą zieleni Rzeszowa, a wśród wyróżnionych znalazły się: Izabela Matłok, która opisała projekt ośrodka aktywności seniorów oraz Dominika Domin, która w swojej pracy podjęła się oceny dostępności zielonej infrastruktury Przemyśla z wykorzystaniem narzędzi GIS. Wszystkim laureatom gratulujemy.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    superdrab_21 2023-01-07 19:10:06

    Kapituła konkursowa z jedynie słusznej partii. Neokomuna bis.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama