Trzecia edycja konkursu prac dyplomowych „Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia” za nami. Wśród laureatów organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego konkursu są także autorzy prac z Przemyśla.
Ogłoszony na wiosnę konkurs „Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia” adresowany był do absolwentów szkół wyższych, których obronione prace dyplomowe dotyczą historii, oblicza lub przyszłości tego regionu, a łączna pula nagród w nim wynosiła 15 tys. zł. O nagrodę mogli walczyć studenci, autorzy obronionych prac dyplomowych, którzy: mieszkają na Podkarpaciu lub są słuchaczami działających na jego terenie uczelni. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach, a wręczyli je wicemarszałek Piotr Pilch oraz członek Zarządu Województwa Podkarpackiego zarządu Anna Huk. W zorganizowanym pod koniec grudnia spotkaniu ze studentami wzięli także udział członkowie kapituły konkursowej: Jacek Magdoń z Instytutu Pamięci Narodowej i radny województwa, Tomasz Michalski – zastępca dyrektora WDK w Rzeszowie ds. Podkarpackiego Centrum Nauki oraz Robert Godek – dyrektor Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego urzędu marszałkowskiego.
– Życzę wam powodzenia i mam nadzieję, że w przyszłości będziecie związani z Podkarpaciem zawodowo – powiedziała do laureatów A. Huk.
Spośród 19 prac dyplomowych[paywall] zgłoszonych do 3. edycji wyłoniono te najlepsze. Ich wysoki poziom podkreślił wymieniony już Robert Godek. W kategorii „dziedzictwo Podkarpacia w jego wszechstronnych ujęciu i rozumieniu” nagrody przyznano: Katarzynie Witalis, za pracę poświęconą polichromii ściennej drewnianego kościółka w Haczowie, a wyróżnienia Aleksandrze Ledwójcik – za pracę dotyczącą wykorzystania przyrodniczo-kulturowego dziedzictwa Kolbuszowej oraz Joannie Jęczalik – za tę, której bohaterkami były galicyjskie fotografki działające na przełomie XIX i XX wieku. W drugiej kategorii, w której mieściły się m.in. prace omawiające w sposób twórczy i inspirujący procesy społeczno-gospodarcze w konkretnym krajobrazie kulturowym naszego regionu, a także potencjał rozwojowy Podkarpacia czy innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii i infrastruktury, nagrodzono Marcina Ziobrę – za pracę poświęconą zieleni Rzeszowa, a wśród wyróżnionych znalazły się: Izabela Matłok, która opisała projekt ośrodka aktywności seniorów oraz Dominika Domin, która w swojej pracy podjęła się oceny dostępności zielonej infrastruktury Przemyśla z wykorzystaniem narzędzi GIS. Wszystkim laureatom gratulujemy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kapituła konkursowa z jedynie słusznej partii. Neokomuna bis.
Kapituła konkursowa z jedynie słusznej partii. Neokomuna bis.