8 lutego w Rzeszowie wręczono Podkarpacką Nagrodę Samorządową. O statuetkę w różnych kategoriach miały szansę się ubiegać trzy jednostki samorządu terytorialnego. Nagrodę przyznano jednej: powiatowi jarosławskiemu. Na tym jednak nie koniec regionalnych akcentów: według jury Przemyśl ma najlepsza stronę internetową, a gmina Wielkie Oczy najlepszą stronę BIP.
Po raz 20. rozdano nagrody w konkursie Podkarpacka Nagroda Samorządowa, której przyświeca idea prezentowania i dokumentowania osiągnięć małych ojczyzn.
Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: dla gmin, miast i powiatów. W elitarnym gronie 16 samorządów znalazły się trzy reprezentujące nasz region. Aż dwa z nich rywalizowały o laur zwycięzcy w kategorii gmina. Były to[paywall] Tryńcza oraz Horyniec-Zdrój. Niestety obie musiały uznać wyższość gminy Zaleszany. Z kolei w kategorii powiaty nominowany był powiat jarosławski i tu udało się osiągnąć sukces i statuetkę „Lidera samorządności”.
Kapituła konkursu rokrocznie docenia też obecność samorządu w sieci. Nie inaczej było w tym roku. Wyróżnienie za swoją stronę internetową otrzymało miasto Przemyśl.
Opierając się na wynikach konkursu, można też zauważyć, że nasze samorządy tworzą najlepsze biuletyny informacji publicznej. W tej kategorii wyróżniono dwie jednostki samorządu terytorialnego, obie należące onegdaj do granic województwa przemyskiego, a więc powiat jarosławski i gminę Stary Dzików.
Mało tego, fakt, że nasze samorządy potrafią się poruszać wśród nowoczesnych technologii informatycznych, potwierdza jeszcze jedna kategoria: „Wizerunek JST w mediach społecznościach”. Tu doceniono wysiłki trzech jednostek samorządu terytorialnego, w tym dwóch reprezentujących nasz region: gminę Wielkie Oczy oraz miasto i gminę Sieniawa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Pisiory nagradzaja pisiorow !