Gminy Radymno duża podwyżka cen śmieci nie ominęła. Jej mieszkańcy mogą jednak spać spokojnie. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że opłata wzrosła o 100 procent, a gmina zaordynowała potrójną stawkę karną za niesegregowanie śmieci – opłata na tym terenie wciąż pozostanie najniższa w całym regionie.
Tak niskich opłat za wywóz śmieci nie ma nikt. Mieszkańcy już po podwyżce rzędu 100 procent za odbiór śmieci zapłacą... 12 złotych od osoby. To nie jest nawet połowa kwoty, jaką ustalono dla miasta Radymna i praktycznie dwa razy mniej (z niewielkimi wahnięciami) niż zapłacą mieszkańcy gmin Pruchnik, Kańczuga czy Przeworsk[paywall].
Mimo że koszty, jakie od nowego roku ponosić będą mieszkańcy gminy, w stosunku do kosztów gmin ościennych pozostają bardzo niskie, władze postanowiły wyjaśnić swoim obywatelom, skąd wzięła się nowa cena. Zadania tego podjął się Tadeusz Wójcik, główny specjalista ds. rolnictwa i ochrony środowiska w Urzędzie Gminy Radymno. W jego wypowiedzi usłyszeliśmy w zasadzie wszystko to, o czym mówi się w gminach ościennych, a więc o zmianach wynikających wprost z ustawy, bezradności samorządu i dyktacie podmiotów odbierających odpady.
– Zostało ono wydzierżawiane przedsiębiorstwu Empol przez poprzedni zarząd Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Radymno na takich warunkach, że nie ma to wpływu na cenę odpadów przyjmowanych z terenu naszej gminy – kończył wyjaśnianie przyczyn podwyżek Wójcik, podkreślając przy tym potrzebę skrupulatnego segregowania odpadów i dążenia do ograniczania masy produkowanych śmieci. Nad jego wystąpieniem nie dyskutowano. Podobnie zresztą jak nad samą uchwałą ustalającą stawki na przyszły rok – 12 radnych zagłosowało za, dwóch wstrzymało się od głosu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tak po sąsiedzku -, pomóżcie , doradźcie Zarządowi Miasta w Przemyślu jak to się robi , że jak się chce to można taniej i w zgodzie z ekologią przejść te wszystkie procedury.mieszkaniec Przemyśla
Za pinset plus pełen luz https://www.youtube.com/watch?v=tD0xzjtJOh0
Proszę o pomoc dla bałwanów z Krasiczyna także.
Tak samo gmina wiejska Jarosław podwyższają pensje siedzącym w urzędzie a ludzie za to płacą skoro w jednej gminie tak można że ceny są o połowę niższe to można i w pozostałych
O czym Wy piszecie. Nie macie u siebie smrodu, który czuć na kilka kilometrów, skażenia gruntu, który ma wpływ na nasze dzieci. Dzień i noc słychać ryk ciężkich samochodów. Świństwa wypływają do gruntu i okolicznych kanałów. U nas śmieci powinny być za darmo.
Nie ma sie co cieszyc bo przetarg na wywoz smieci w gminie Radymno zostal uniewazniony i bedzie podwyzka !!!!Jeszcze raz zostal ogloszony bo za ta cene jaka uchwalili radni nie ma chetnych do wywozu.Pozyjemy ,zobaczymy .Okaze sie ze radni nie dotrzymaja slowa.Obiecywali ze nie podwyzsza smieci a juz podniesli o 100 % i po 1stycznia jeszcze podniosa.Tylko czy wtedy ktos napisze o podwyzce? A swoja droga smrod halas i uciazliwosci dla mieszkancow sa okrutne.Gmina dzierzawi Empolowi wysypisko wiec musi miec ulgi dla mieszkancow.Poki co to mieszkancy w okolicy wysypiska to maja tylko same problemy i wierzcie mi woleli by zaplacic stawke przemyska i miec spokoj.
Gmina Dubiecko segregowane 22zl nie segregowane 44zl od osoby dodam ze odbiór raz na miesiąc czy to nie jest chore
Podziękujcie PiSowi i dobrej zmianie za podniesienie opłaty za korzystanie ze środowiska z niecałych 25 zł/Mg odpadów w 2017 r. do 140 zł/Mg (2018 r.), 170 zł/Mg (2019 r.) na 270 zł/Mg odpadów w 2020 r. (dotyczy odpadu o kodzie 190599 wytwarzanego w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych).Źródło:http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170002490/O/D20172490.pdf (str. 34)
gmina Radymno ma 100% podwyzki za smieci gdzie od osoby beda płacic 12zł wywóz 2x w miesiacu miasto Radymno 26zł od osoby wywóz 4x w miesiacu gdzie gdzie jest mniej smieci a za segregowane jak np trawa raz w miesiacu pewnie na drodze ułoze na miesiac 50 worków trawy i to bedzie smród a nie mozna zrobic 2 razy w miesiacu jak ogladam sesje w miescie Radymno to nikt nic nie mowi tylko śpią ci Radni im powinni dowalic po 100zł od łba :)
Tak po sąsiedzku -, pomóżcie , doradźcie Zarządowi Miasta w Przemyślu jak to się robi , że jak się chce to można taniej i w zgodzie z ekologią przejść te wszystkie procedury.mieszkaniec Przemyśla
Za pinset plus pełen luz https://www.youtube.com/watch?v=tD0xzjtJOh0
Proszę o pomoc dla bałwanów z Krasiczyna także.