Reklama

Podwyżka 100 procent, a i tak mają najtańsze śmieci w regionie

26/12/2019 11:27

Gminy Radymno duża podwyżka cen śmieci nie ominęła. Jej mieszkańcy mogą jednak spać spokojnie. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że opłata wzrosła o 100 procent, a gmina zaordynowała potrójną stawkę karną za niesegregowanie śmieci – opłata na tym terenie wciąż pozostanie najniższa w całym regionie.

Tak niskich opłat za wywóz śmieci nie ma nikt. Mieszkańcy już po podwyżce rzędu 100 procent za odbiór śmieci zapłacą... 12 złotych od osoby. To nie jest nawet połowa kwoty, jaką ustalono dla miasta Radymna i praktycznie dwa razy mniej (z niewielkimi wahnięciami) niż zapłacą mieszkańcy gmin Pruchnik, Kańczuga czy Przeworsk[paywall].

Skąd ta podwyżka?

Mimo że koszty, jakie od nowego roku ponosić będą mieszkańcy gminy, w stosunku do kosztów gmin ościennych pozostają bardzo niskie, władze postanowiły wyjaśnić swoim obywatelom, skąd wzięła się nowa cena. Zadania tego podjął się Tadeusz Wójcik, główny specjalista ds. rolnictwa i ochrony środowiska w Urzędzie Gminy Radymno. W jego wypowiedzi usłyszeliśmy w zasadzie wszystko to, o czym mówi się w gminach ościennych, a więc o zmianach wynikających wprost z ustawy, bezradności samorządu i dyktacie podmiotów odbierających odpady.

Reklama

– Zostało ono wydzierżawiane przedsiębiorstwu Empol przez poprzedni zarząd Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Radymno na takich warunkach, że nie ma to wpływu na cenę odpadów przyjmowanych z terenu naszej gminy – kończył wyjaśnianie przyczyn podwyżek Wójcik, podkreślając przy tym potrzebę skrupulatnego segregowania odpadów i dążenia do ograniczania masy produkowanych śmieci. Nad jego wystąpieniem nie dyskutowano. Podobnie zresztą jak nad samą uchwałą ustalającą stawki na przyszły rok – 12 radnych zagłosowało za, dwóch wstrzymało się od głosu.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    maciej.r.jedruch_864 2019-12-26 13:01:24

    Tak po sąsiedzku -, pomóżcie , doradźcie Zarządowi Miasta w Przemyślu jak to się robi , że jak się chce to można taniej i w zgodzie z ekologią przejść te wszystkie procedury.mieszkaniec Przemyśla

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Oliwia - niezalogowany 2019-12-26 15:58:21

    Za pinset plus pełen luz https://www.youtube.com/watch?v=tD0xzjtJOh0

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Robin - niezalogowany 2019-12-26 17:22:10

    Proszę o pomoc dla bałwanów z Krasiczyna także. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama